Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová verzia Audi R8 má desaťvalec a pohon zadných kolies

08.11.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi ponúkne zákazníkom novú verziu superšportu R8. Nová bude po facelifte. Pred faceliftom bol v ponuke model RWS, teraz bude RWD. Ako názov napovedá, bude mať pohon výlučne jednej, konkrétne zadnej, nápravy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi R8

Okrem kupé bude verzia RWD dostupná aj ako otvorená alternatíva Spyder. Pri RWD budú niektoré detaily exteriéru karosérie lakované čiernou lesklou farbou. Avšak v prípade nutnosti zmeny ponúka automobilka aj možnosť priplatiť za rovnaké prvky, ale z karbónu.

Novinkou, ktorú RWD prináša do vzorkovníka farieb je sivá Kemora. Viac vizuálnych zmien netreba. To dôležité je schované pred zrakmi. A nie je to ani v interiéri. Ten je navlas rovnaký ako vo verziách s pohonom Quattro.

Motor je V10 spojený so sedemstupňovou automatickou prevodovkou S-tronic. V prípade RWD produkuje 398 kW (540 k) a krútiaci moment je 540 Nm. Hodnoty sú o niečo nižšie ako má štvorkolka. Tá má naviac 22 kW (30 k) a 20 Nm.

Audi R8 V10 RWD - otvorená verzia zhodila 55 kilogramovZdroj: Audi

Aj napriek výkonovému hendikepu dokáže RWD vyšprintovať na stovku v priebehu 3,7 sekundy a dosiahnuť maximum 320 kilometrov za hodinu. Spyder potrebuje o desatinu sekundy viac a zvládne o 2 kilometre za hodinu nižšie maximum.

Výrazným pozitívom RWD je zníženie hmotnosti. Kupé schudlo odstránením prvkov pohonu prednej nápravy 65 kilogramov a Spyder zhodil 55 kilogramov. Ďalšou pozitívnou správou je nižšia cena. Oproti Quattru by mala byť nižšia až o 22-tisíc eur. Na nemeckom trhu začína kupé s cenovkou 144-tisíc eur. Začiatok predaja je naplánovaný na začiatok roka 2020.

Audi R8 V10 RWD - interiér sa nezmenilZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi R8

Diskusia (0 reakcií)