Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové Ferrari Roma nepodriaďuje dizajn výlučne funkcii

20.11.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ferrari vyrukovalo s novým modelom Roma, ktorý je úplne iný ako ostatné modely automobilky. Aktuálne je vidieť snahu o čo najlepšie aerodynamické hodnoty vozidla a o stabilitu vo vysokých rýchlostiach.

  • Tlačiť
  • 0

Nový model má elegantné tvary a skôr pripomína model 365 Daytona ako práve Superfast. Určité inšpirácie môžu pochádzať aj z modelov 250 Berlinetta Lusso a 250 GT. Vpredu žiari úzka maska chladiča, na ktorú nadväzujú rovnako úzke svetlomety.

Nízky začiatok karosérie prechádza cez dlhú kapotu, pod ktorou je pohonná jednotka. Priestor pre pasažierov zase disponuje elegantným oblúkom s pomalým klesaním. Veľmi zaujímavým prvkom sú zadné svetlá s oválnym tvarom. Rovnako štyri sú koncovky výfuku v dufúzore.

V interiéri sa Ferrari inšpirovalo u McLarenu a väčšinu prvkov stredovej konzoly ovláda displej pred centrálnou časťou, kde sa nachádza ovládanie prevodovky. Pred vodičom už nie je žiadny analógový ukazovateľ  všetko zobrazuje digitálny panel.

Ferrari Roma - zadné svetlá sú iné ako na doterajších modelochZdroj: Ferrari

Pod naozaj dlhou prednou kapotou sa neskrýva veľký dvanásťvalec. Je pod ňou osemvalec s objemom 3,9 litra. Dostal doping v podobe dvoch túrb a produkuje 456 kW (620 k). Maximum výkonu prichádza pri 7 500 otáčkach za minútu. Krútiaci moment turbomotora je až 760 Nm.

Osemvalec je spojený s automatickou osemstupňovou prevodovkou s dvomi spojkami. Ferrari oznámilo, že stokilometrovú rýchlosť dosiahne nové kupé za 3,4 sekundy, dve stovky za 9,3 sekundy a pokračuje až k hodnote 320 kilometrov za hodinu.

Ferrari Roma - interiér združuje ovládanie do displejaZdroj: Ferrari

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ferrari, Ferrari Roma

Diskusia (0 reakcií)