Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové Porsche 911 Cabriolet ide v stopách kupé

11.01.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Porsche ukázalo ako bude vyzerať nové kupé 911. To je vždy prvé, ale v tesnom závese za ním prichádza aj otvorená verzia Cabriolet. V úvode predaja bude ponuku reprezentovať silnejšia verzia s označením písmenom S a jej variácia s pohonom všetkých kolies.

  • Tlačiť
  • 0

Obe verzie budú mať rovnaký motor. Bude to prepĺňaný šesťvalec s protibežnými piestami. Má objem tri litre a výkon sa dostal na 331 kW (450 k). Krútiaci moment je pritom 530 Nm. Verzia S bez balíka Chrono s ním dokáže zvládnuť stovku za 3,7 sekundy, štvorkolka 4S ešte desatinku ukrojí.

Podobne ako pri kupé, aj pri otvorenej alternatíve bude, v prípade balíka Chrono, zrýchlenie lepšie o 0,2 sekundy. Zásluhu na zrýchlení má aj osemstupňová automatická prevodovka, ktorá je vraj pripravené aj na hybridné ústrojenstvo. Pozitívnou správou je, že aj kabrioletu Porsche implementuje natáčanie zadnej nápravy, čo zlepší manévrovateľnosť a stabilitu.

Porsche 911 Cabriolet - otvorenie a zatvorenie je záležitosťou 12 sekúndZdroj: Porsche

Strecha nového kabrioletu bude z plátna, ako je tradíciou. Motor vzadu by asi ani pevnú skladaciu neumožňoval. Zatvorenie a otvorenie strechy je hotové v priebehu 12 sekúnd a je možné ho skúšať do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu.

Objednávkové formuláre už díleri majú, ale dodávky začnú až v lete tohto roka. To znamená, že prví majitelia sezónu stihnú.

Porsche 911 Cabriolet - stovku zvládne do 4 sekúndZdroj: Porsche

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Porsche, Porsche 911

Diskusia (0 reakcií)