Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové Suzuki Jimny príde do Európy s hranatou vizážou

06.07.2018, 10:01 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Suzuki má v ponuke niekoľko modelov, ktoré sú celkom unikátne. Štvorkolka v Ignise je jedným z nich. Ale samostatný model Jimny bol na európskom trhu jedným z mála zástupcov segmentu vreckových off-roadov. Teraz prichádza jeho nástupca.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy

Suzuki

Práve Suzuki Jimny je, okrem ruských stálic, jedným z najdlhšie vyrábaných vozidiel. Životný cyklus jeho ostatnej generácie dosiahol až 20 rokov. Nová generácia prichádza s odlišným dizajnom, ale takmer totožným nápadom.

Hranaté tvary pripomínajú naozaj drsné off-roady ako Mercedes triedy G, či Land Rover Defender. Výzoru je prispôsobená aj technika a pohon všetkých kolies je samozrejmosťou. Systém AllGrip Pro má aj redukciu a funguje s tromi nastaveniami, 2H, čo je pohon jednej nápravy a normálne stupne, 4H, čiže pohon oboch náprav a normálne stupne a 4L s redukovanými stupňami.

Na pohon slúži motor s objemom 1,5 litra, čo je o dva decilitre viac ako mal predchodca. Výkon novej pohonnej jednotky bude 74 kW (100 k) pri 6 000 otáčkach za minútu. Krútiaci moment dosiahne 130 Nm pri 4 000 otáčkach.

Suzuki Jimny - v ponuke bude aj automatická klimatizáciaZdroj: Suzuki

Agregát je spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Tá je optimalizovaná pre nový motor a má zabezpečiť lepšiu spotrebu a lepší pocit ako prinášal predchodca. Vďaka novému uloženiu prevodovky a novej radiacej páke sa stratili aj vibrácie prenášané do interiéru. Ako alternatíva bude štvorstupňový automat.

Tak ako predchodca, aj nový Jimny má rámový podvozok s väčšou pevnosťou. Nový systém tlmičov umožňuje ponúknuť predný nájazdový uhol 37 stupňov, prejazdový 28 stupňov a odjazdový uhol až 48 stupňov.

Suzuki Jimny - stále si zachováva rámový podvozokZdroj: Suzuki

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Suzuki