Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové Suzuki Vitara je viac SUV ako kedykoľvek predtým

16.10.2014, 05:40 | jmr | © 2014 News and Media Holding

Suzuki Vitara sa vždy prikláňalo k terénnej sfére segmentu. Aj stále súčasná generácia zvláda v teréne naozaj veľa a vraví sa, že zase na cestu je vhodnejších viacero konkurentov. Ale tí zase nezvládajú toľko mimo spevnených plôch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Suzuki

Nová Vitara si za vzor zobrala koncept iV-4, ktorý sa predstavil minulý rok vo Frankfurte. Dalo by sa povedať, že je jeho produkčnou verziou. A tiež sa dá konštatovať, že niektoré tvary pripomínajú Range Rover Evoque.

V porovnaní s konceptom je jasné, že detaily pôsobia civilnejšie, ale aj tak je to medzi SUV značky nový vietor. Veľká maska chladiča spája predné reflektory, ale LED na denné svietenie zostali v nárazníku. Sviežo pôsobí aj logo umiestnené v šesťuholníku.

Interiér prelomovo nepôsobí, skôr stavil na klasiku. Jediným výstrelkom tak zostanú hodiny medzi otvormi klimatizácie na vrchu stredovej konzoly a farebná časť prístrojovej dosky pri niektorých výbavách.

Nová Vitara bude dostupná s dvoma motormi. Jeden bude spaľovať benzín a druhý naftu. Pre oba však bude spoločný počet valcov a objem. Štvorvalec s objemom 1,6 litra ponúkne v oboch prípadoch výkon 88 kW (120 k). Pri benzíne má v rukáve 156 Nm a pri spaľovaní nafty až 320 Nm.

Suzuki Vitara - interiér dostal tradičné tvaryZdroj: Suzuki

Kým benzín sa musí spoľahnúť na manuálnu päťstupňovú prevodovku, nafta príde so stupňom naviac. V základe sa do terénu zahryzne predná náprava, ale za príplatok môžu motory poháňať všetky kolesá prostredníctvom pohonu Allgrip pochádzajúci zo Suzuki SX4 S-Cross.

Nová Vitara bude o menšia ako súčasná Grand Vitara, čiže určitý čas zostanú v predaji súbežne a postupne sa môžeme tešiť aj na novú Grand Vitaru. Menšia Vitara sa dostane do predaja na jar 2015, pričom ponúkne možnosti individualizácie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Suzuki

Diskusia (0 reakcií)