Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Opel Insignia pôsobí ľahšie a dynamickejšie

08.12.2016, 04:00 | jmr | © 2016 News and Media Holding

Opel Insignia je často voľbou firemného auta. Patrí do kategórie Volkswagenu Passat a ponúka viacero motorov a verzií. Nová generácia vyzerá športovejšie a vizuálne ľahšie ako tá prvá. Ľahkosť však nie je len vizuálna, ale aj hmotnosť reálne klesla.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Opel

Nový Opel Insignia, s dodatkom Grand Sport, je až o 175 kilogramov ľahší ako porovnateľný predchodca. Samotná karoséria zhodila celých 60 kilogramov. Zaujímavé je, že hmotnosť klesla aj napriek tomu, že narástli rozmery auta.

Rázvor narástol o 92 milimetrov, čo znamená viac priestoru na nohy pasažierov na zadných sedadlách. Rozchod kolies zase narástol o 11 milimetrov. Výška naopak klesla až o 29 milimetrov. Karoséria je aerodynamická, má koeficient odporu vzduchu len 0,26.

Široká predná maska s krídlami okolo znaku púta okamžite pozornosť. Ale bokom nezostávajú ani svetlá. Majú maticový LED systém s adaptívnymi lúčmi. Samozrejme nebudú v sériovej výbave, ale až vo vyšších stupňoch, prípadne za príplatok.

Bočný profil Insignie skôr pripomína to, čo prezentuje Mercedes CLS a bude prezentovať budúci Volkswagen Arteon. Je skôr štvordverovým kupé ako sedanom. Neskôr sa v ponuke objaví aj praktickejšia karoséria kombi.

Interiér Insignie čerpá inšpiráciu z najnovšej Astry a tiež sa zbavil veľkého množstva tlačidiel. Veľký dotykový displej v strede ich nahradil elegantne. Podporuje aj prepojenie s mobilmi cez Apple CarPlay a Android Auto. Opel nechal klimatizáciu samostatne, čo je príjemné zistenie.

Opel Insignia Grand Sport - displej nahradil množstvo tlačidielZdroj: Opel

Pohon budú mať na starosti turbomotory. Aj keď zatiaľ nie je špecifikované ktoré, skoro so stopercentnou pravdepodobnosťou to bude úplne nový štvorvalec s objemom 1,5 litra spaľujúci benzín. Má výkon 120 kW (163 k) a krútiaci moment 250 Nm. Výkonnejšou pohonnou jednotkou by mal byť dvojliter s 184 kW (250 k), osemstupňovou prevodovkou a tiež pohonom všetkých kolies.

Naftové agregáty budú mať objem 1,6 a 2,0 litra. Výkonové spektrum bude predbežne začínať na 81 kW (110 k).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Opel

Diskusia (0 reakcií)