Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Renault Zoe bude mať väčší dojazd na nabitie

18.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Renault Zoe patrí na vrchol predaja elektrických vozidiel už nejakú dobu. Automobilka ho však stále vyvíja a počas svojho pôsobenia na trhu prešiel z 22 kWh batérie na 41 kWh. Teraz prichádza nová verzia auta, ktorá je vylepšená vo všetkých smeroch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Renault

Dizajn malého elektromobilu sa zmenil najmä v detailoch. Základný tvar však ostáva rovnaký. Prednú časť odlíšia nové reflektory s LEDkovým systémom na všetky druhy svetla. Predná maska s iným tvarom si vyžiadala aj zmenu tvaru kapoty. Nabíjací konektor ostáva za predným znakom.

Zadné svetlá tiež využívajú LEDky, a sú väčšie. Tiež sa výrazne zmenilo ich rozloženie. Vzorkovník farieb pridal nové odtiene a celkovo ich je už deväť. Pribudla biela Quartz, červená Flame a modrá Celadon. Zoe dostane aj nové tvary zliatinových diskov.

Omnoho masívnejšiu zmenu predvádza interiér. Nová je kompletná prístrojová doska. Doteraz bola tvarmi podobná predchádzajúcemu Cliu, teraz odkazuje na to najnovšie. To znamená, že dostala vertikálny dotykový displej, ale aj kvalitnejšie materiály s mäkkým povrchom. Nepriame osvetlenie bude už v základnej výbave a Zoe príde aj s bezdrôtovou nabíjačkou zariadení.

Renault Zoe - interiér má modernejší tvar a kvalitnejšie materiályZdroj: Renault

Najväčšou zmenou bude pohonná sústava. Batérie majú kapacitu 52 kWh. WLTP cyklus ukázal, že s plným nabitím bude Zoe schopné prejsť až 390 kilometrov, pričom pri nabíjaní 50 kW nabíjačkou dokáže za 30 minút doplniť energiu potrebnú na prejdenie takmer 150 kilometrov. Plné nabitie domácou nabíjacou stanicou s výkonom 7 kW bude trvať 9 hodín a 25 minút.

Nový je aj samotný motor. Kým doteraz mal Zoe výkon 65 kW (90 k), alebo 81 kW (110 k), teraz bude mať 100 kW (136 k). Jeho krútiaci moment je 275 Nm. To znamená, že zrýchlenie na stovku sa dostalo pod hranicu 10 sekúnd. Zoe podporuje aj systém regenerácie energie pri brzdení. Brzdenie pritom môže prebiehať aj samotným elektromotorom po pustení plynového pedálu.

Renault Zoe - prístrojový panel má digitálne displejeZdroj: Renault

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Renault

Diskusia (0 reakcií)