Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Seat Leon odhaľuje hybridnú budúcnosť

28.01.2020, 20:20 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Seat prichádza s novou generáciou modelu Leon. Je štvrtým stvárnením modelu a prináša vzhľad, ktorý sa inšpiruje konceptom Formentor a najnovšími modelmi automobilky, napríklad Tarracom. Nový Leon po prvýkrát ponúkne hybridné možnosti pohonu.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Seat, Seat Leon

Celý dizajn a návrh auta má na svedomí tím v Barcelone, kde sa vo fabrike Martorell bude Leon aj vyrábať. Dizajnu vozidla dominujú nové svetlá s Full LED technológiou. Oproti predchodcovi nová generácia aj trochu narástla.

Dĺžka dosahuje 4 368 mm, čo predstavuje prírastok 86 milimetrov. Z toho 50 milimetrov pribudlo na rázvore, čo zabezpečí lepšie priestorové pomery na zadných sedadlách. Zväčšila sa aj vierzia kombi, po novom označená Sportstourer. Tá pribrala na rázvore rovnako, ale na celkovej dĺžke 90 milimetrov.

Zadné prepojené svetlá jasne odkazujú na nové Tarraco a znova tie isté koncepty. Veľký pokrok je vidno aj v interiéri, kde displej nahradil veľa tlačidiel. Má uhlopriečku až 10 palcov a úplne nový informačno-zábavný systém. Grafika obrazovky je inšpirovaná ulicou Avenida Diagonal v Barcelone.

Seat Leon štvrtej generácie (3)Zdroj: Seat

Jednotlivé prvky sú z kvalitných materiálov a do interiéru sa dostalo aj nové nepriame osvetlenie. Zväčšenie samotného auta sa pretavilo aj do veľkosti batožinového priestoru. Hatchback ponúkne objem 380 litrov a kombi až 617 litrov pri klasickom päťmiestnom usporiadaní.

Pohon modelu bude mať na starosti jeden z viacerých druhov agregátov. Klasické benzínové motory budú reprezentovať verzie TSI. Všetky budú mať štandardne filter pevných častíc. Budú pokrývať škálu od 66 kW (90 k) po 140 kW (190 k).

Seat nezanevrie ani na naftu a naftové motory budú v ponuke so spektrom výkonu od 85 kW (115 k) až po 110 kW (150 k). Vlastne to budú dve verzie dvojlitrového TDI. Motor 1,5 TGI prinesie spaľovanie plynu a výkon 96 kW (130 k).

Seat Leon štvrtej generácie (6)Zdroj: Seat

Novinkou v ponuke budú hybridy. Mild hybrid označený ako mHEV, alebo tiež eTSI bude v ponuke pre litrový trojvalec s výkonom 85 kW (115 k) a 1,5-litrový štvorvalec s 110 kW (150 k). Obe verzie používajú 48V sústavu a sú kombinované so sedemstupňovým DSG.

Najviac výkonu ponúnke plug-in hybrid, ktorý prichádza so systémovým výkonom 150 kW (204 k). Podľa WLTP zvládne takýto hybrid na nabitie prejsť až 60 kilometrov. Jeho základom je benzínový motor 1,4 TSI a elektromotor je uložený v šesťstupňovej prevodovke DSG. Batérie majú kapacitu 13 kWh.

Seat Leon štvrtej generácie (8)Zdroj: Seat

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Seat, Seat Leon