Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nový Volkswagen Polo znova narástol

19.06.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Volkswagen pokračuje v zväčšovaní malého Pola. Hranica štyroch metrov pre malé autá padla už dávno, takže sa netreba čudovať, že nové Polo je väčšie ako kedysi Golf. Nové Polo takmer atakuje hodnoty, ktoré ponúkal Golf štvrtej generácie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Volkswagen

Štvrtý Golf dokonca nové Polo prekonáva vo všetkých parametroch okrem dĺžky. Rázvor dosahuje 2654 milimetrov, čo je o nezanedbateľných 53 viac ako mal štvrtý Golf. Rovnako je väčší aj batožinový priestor s hodnotou 351 litrov.

Volkswagen použije pre Polo platformu MQB, čo predurčí ponuku pohonných jednotiek, podobne ako pri sesterskej Ibize. Väčší model ponúkne rovnaké štylistické prvky ako najnovší Golf. Príbuznosť bude neodškriepiteľná. Polo tiež ponúkne možnosť priplatiť za LED predné svetlá, ktoré pomaly prenikajú aj do malých áut.

Volkswagen Polo - je väčší ako Golf IVZdroj: Volkswagen

Interiér prinesie, podľa verzie, aj farby, ktoré reflektujú exteriér. Veľký displej s dotykovým ovládaním však nezhltol ovládanie klimatizácie, to zostalo samostatné a má úplne nový dizajn. V ponuke bude aj 300-wattový audiosystém nesúci označenie Beats by Dr.Dre. A tiež aj virtuálny kokpit miesto prístrojov pred vodičom.

Ponuka agregátov začne na litrovom trojvalci, ale zaujímavejšia je novinka. Agregát 1,5 TSI Evo s vypínaním valcov bude mať výkon 110 kW (150 k) a pre Ibizu je vrcholom ponuky. Polo pôjde ešte ďalej. Nie však na naftovom poli, kde je takmer z povinnosti 1,6-litrový TDI motor s viacerými výkonovými stupňami.

Volkswagen Polo - interiér prinesie farbyZdroj: Volkswagen

Novým vrcholom bude Polo GTi s dvojlitrom. Upsizing v tejto verzii už prebehol v minulej generácii na 1,8 litra. Ale dvojliter je rovnako výkonný ako ešte nedávno v Golfoch GTI, má 147 kW (200 k). Celkovo Polo v Nemecku začína na 12 975 eurách a prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v januári 2018.

Volkswagen Polo - GTI bude mať dvojliterZdroj: Volkswagen

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Volkswagen

Diskusia (0 reakcií)