Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opel Crossland X je založený na základoch Peugeotu 2008

14.03.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Opel do ponuky modelov zaradí nový Crossland X. Pripojí sa ku Mokke X a budú prezentovať sekciu malých crossoverov. Na rozdiel od Mokky X, Crossland X nebude mať žiadnu verziu s pohonom všetkých kolies. Bude dostupný len s pohonom prednej nápravy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Opel

Nový model Oplu je postavený ako konkurent Renaultu Captur a Peugeotu 2008. Avšak Peugeot 2008 bol, v rámci spolupráce v novom segmente, použitý ako darca platfromy a aj iných orgánov. Ďalší by mal byť Opel Grandland X, ktorý bude čerpať z Peugeotu 3008.

Dizajn sleduje prvky, ktoré vystavuje aj Mokka X a obe autá patria tej istej značke už na prvý pohľad. Crossland X ponúkne možnosť kompletne LEDkových predných svetlometov, čo v triede nie je novinka, lebo v rovnakom čase s nimi prichádza aj Renault Captur.

Interiér znova kopíruje línie z Mokky X, ale dá sa nájsť ovplyvnenie prichádzajúce aj z Astry. Jednoduché tvary sú základom a miesta je o trochu viac ako v 2008. Napríklad objem batožinového priestoru je až 520 litrov.

Crossland X môže mať systém privolania pomoci OnStar, ktorý bude na niektorých trhoch súčasťou už základnej výbavy. Systém okrem samotných krízových situácií môže ponúknuť aj hotely na výber, prípadne by mal vedieť nájsť parkovacie miesto.

Opel Crossland X - interiér je tradičný pre nové OpleZdroj: Opel

Motory budú kompletne prevzaté od Peugeotu. Základným benzínovým agregátom bude 1,2-litrový trojvalec s atmosférickým plnením a výkonom 60 kW (82 k). Nad ním budú v benzínovom spektre prepĺňané verzie agregátu s 81 kW (110 k) a 96 kW (130 k). Ponesú však označenie Ecotec. Naftový štvorvalec s objemom 1,6 litra bude mať 73 kW (99 k) a 88 kW (120 k), presne ako v 2008.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Opel

Diskusia (0 reakcií)