Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opel Insignia prinesie veľmi decentnú modernizáciu

12.12.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Opel Insignia je odpoveďou russleheimskej automobilky na Volkswagen Passat a je jedným z posledných modelov, ktoré vznikali bez prítomnosti koncernu Peugeot-Citroën. Vozidlo je v polovici životného cyklu, tak prináša oživenie s faceliftom.

  • Tlačiť
  • 1

Najväčšmi je viditeľná predná maska s novým tvarovaním výplne a chrómovou lištou. Ale zásadnejšia zmena sa udiala okolo, aj keď tak viditeľná nie je. Aspoň nie cez deň. Nové sú maticové predné svetlá, ktoré využívajú väčší počet aktívnych LEDiek v systéme IntelliLux LED Pixel Light.

Nové predné svetlá ešte zlepšia osvetlenie, lebo v každom z nich je až 84 LEDiek. Nové sú aj LED hmlovky kruhového tvaru v nárazníku. Celkovo je nárazník trochu modifikovaný, ale neudrie to do očí, facelift prednej časti je naozaj decentný a zameraný skôr na funkčnosť.

Opel Insignia - v ponuke ostáva aj kombiZdroj: Opel

Interiér automobilka ešte neukázala, ale pár zmien prinesie aj ten. Modelový rok 2020 Insignie ponúkne možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných zariadení a tiež inovovaný informačno-zábavný systém s novým vzhľadom navigácie.

Najväčší osobný model Oplu dostane aj novú digitálnu zadnú kameru a niekoľko nových pomocných systémov. Automatické brzdenie bude dostupné rovnako ako udržiavanie v pruhu, varovanie pred vozidlom v mŕtvom uhle, či head-up displeji.

Viac detailov, najmä o použitých agregátoch automobilka prezradí na bruselskom autosalóne v januári, kedy je naplánovaná premiéra tohto modelu. Okrem Grand Sportu a Grand Toureru sa zmeny dotknú aj verzií Country Tourer a GSi. V ponuke ostane teda ako liftback, tak kombi.

Opel Insignia - predné svetlá majú 84 LEDiek každéZdroj: Opel

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Opel, Opel Insignia