Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opel Zafira Life mení svoju podstatu

11.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Každý si pamätá prvú generáciu Opla Zafira. Bolo to to MPV, ktoré malo sedem sedadiel, pričom zadné dve sa dali schovať do podlahy. Tretia generácia už svoju púť ukončila, tak prichádza tá štvrtá. Ale tá sa myšlienkou dosť výrazne vzďaľuje pôvodnému konceptu.

  • Tlačiť
  • 4

Po zásahu nového vlastníka automobilky je z menšieho MPV niečo úplne iné. Zafira Life, ako sa nový model volá celým menom, je vlastne osobná dodávka. S pôvodnou ideou má spoločný maximálne počet sedadiel, ale aj to len v niektorých verziách.

Nový Opel Zafira Life sa pridáva ku koncernovým modelom Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller, ale aj nekoncernovej Toyote ProAce. Osobný van tak ponúkne omnoho viac možností ako ponúkala ktorákoľvek Zafira doteraz.

V ponuke bude s tromi dĺžkami. Opel ich označil ako S, M a L. Najkratšie S je, s dĺžkou 4,6 metra, len o 10 centimetrov kratšie ako dosluhujúca Zafira. M je také dlhé ako súčasné Vivaro Combi. Okrem dĺžok bude na výber aj počet sedadiel. V ponuke bude od 5 do 8 sedadiel.

Opel Zafira Life - vnútri nájde miesto až 8 ľudíZdroj: Opel

Reálne je jasné, že Zafira Life nemôže byť iná od súrodencov. To je však, na druhú stranu, aj pozitívne. Veď ponúkne možnosť Head-Up displeja, adaptívny tempomat, či potenciálne aj pohon všetkých kolies od Dangel 4x4.

Ponuka motorov tiež neprekvapí. Opel ponúkne rovnaké motory, aké sú v sesterských modeloch. Bude to 1,5-litrový a 2,0-litrový naftový motor. Výkonnejší môže byť spojený aj s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Pozitívom tohto vozidla bude aj možnosť vojsť do akejkoľvek garáže, keďže celková výška je len 1,9 metra. Auto sa ukáže už budúci týždeň na autosalóne v Bruseli. V roku 2021 má pribudnúť výlučne elektrická verzia.

Opel Zafira Life - interiér je takmer ako v koncernových dvojičkáchZdroj: Opel

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Opel, Opel Zafira