Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osmička od BMW zhadzuje strechu

07.11.2018, 10:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

BMW oživilo číselné označenie začínajúce osmičkou. Nové kupé prináša niektoré odkazy na osmičku z deväťdesiatych rokov. Avšak aktuálne BMW ukázalo aj verziu o ktorej sa už vtedy hovorilo, že by bola zaujímavá, ale nestala sa realitou. Je ňou kabriolet.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW, BMW radu 8

Karoséria má rovnako elegantné tvary ako aj kupé. Dĺžka 4,8 metra a šírka 1,9 metra sú úplne totožné, tak isto ako dynamicky natiahnutá línia. Vpredu sú široké otvory na prívod vzduchu a úzke svetlá s adaptívnym LED systémom. V príplatkovej výbave sú tiež laserové svetlá.

Najväčšou zmenou oproti kupé je logicky strecha. Výrobca zvolil plátenú alternatívu. Štandardne má čiernu farbu, ale tú je možné nahradiť antracitovou so strieborným nádychom. Otvorenie trvá 15 sekúnd a je možné až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu.

Pri otvorenej streche pomôžu udržať tepelný komfort príplatkové vyhrievače krku s výduchmi v sedadlách. Je jasné, že veľa položiek bude obsahovať aj príplatková výbava, v nej bude napríklad aparatúra Bowers&Wilkins s 12 reproduktormi, sklené prvky v interiéri, či karbónové vonku.

BMW radu 8 Cabrio - otvorenie strechy je možné za 15 sekúndZdroj: BMW

Tak, ako v prípade uzavretej verzie, bude aj kabrio ponúkať dva motory. Benzínový agregát vo verzii M850i xDrive Cabrio bude V8 s objemom 4,4 litra a s prepĺňaním. Jeho výkon je 390 kW (530 k) a krútiaci moment 750 Nm. Stokilometrovú rýchlosť dosiahne za 3,9 sekundy.

Naftová alternatíva ponesie označenie 840d xDrive Cabrio. Z radového šesťvalca s tromi litrami objemu ponúka výkon 235 kW (320 k) a krútiaci moment 680 Nm. Táto verzia dokáže na stovku zrýchliť za 5,2 sekundy. Oba agregáty spĺňajú podmienky stanovené emisnou normou Euro 6d-TEMP.

BMW radu 8 Cabrio - za príplatok sú sklené prvky interiéruZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW, BMW radu 8

Diskusia (0 reakcií)