Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po facelifte je Toyota Prius decentnejšia a môže mať štvorkolku

06.12.2018, 10:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Prius súčasnej generácie vyvolával rôzne reakcie. Niektorí neboli fanúšikovia dizajnu, ale aj ten má svoj dôvod. Je výrazný, aby do sveta kričal, že práve toto auto je niečo extra a je zelenšie ako ostatné vozidlá z portfólia automobilky. Po novom bude dizajn o niečo miernejší.

  • Tlačiť
  • 0

Zmenila sa najmä predná časť, kde zmizol hypermoderný look a prišiel striedmejší štýl. Hlavne svetlá majú štandardnejšie tvarovanie. Predok má klasický Prius dostať dizajnom bližšie ku plug-in verzii, čo sa mu celkom darí.

V ponuke modelu pribudnú aj dve nové farby, červená Supersonic a modrá Electric Storm. Niekoľko detailov sa zmenilo aj vzadu, ale oproti prednej časti je transformácia naozaj nevýrazná. Rovnako zmeny interiéru sú ľahko prehliadnuteľné.

Toyota Prius - zadné kolesá roztočí elektromotorZdroj: Toyota

Najväčšou novinkou modelu bude pohon všetkých kolies AWD-e. Na pohon zadnej nápravy je určený druhý elektromotor, ktorý pomáha akcelerácii v nízkych rýchlostiach do približne 9 kilometrov za hodinu. Potom funguje na vyžiadanie, keď môže zlepšiť stabilitu a trakciu auta. Deje sa tak do rýchlosti 70 kilometrov za hodinu.

V Japonsku je tento systém pohonu už nejaký čas známy. Cieľom Toyoty s Priusom AWD je až štvrtinový podiel na celkových predajoch modelu. Má predsa vnútorný priestor porovnateľný s niektorými menšími crossovermi, ale má naviac aj lepšiu aerodynamiku a tým aj nižšie prevádzkové náklady.

Na jednotlivých trhoch by sa Prius AWD mal začať objavovať už budúci rok.

Toyota Prius - interiér má väčší displejZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota, Toyota Prius

Diskusia (0 reakcií)