Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polestar pripravil program pre najvýkonnejšie XC60 a V60

11.04.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volvo oddelilo samostatnú automobilku Polestar, ktorá má na starosti hybridné a elektrické vozidlá. Avšak jej športovejší odkaz nesú aj sériové modely. Už to je pod logom Polestar Engineered. Aktuálne do ponuky pribudnú nové verzie modelov XC60 a V60.

  • Tlačiť
  • 0

Verzie Polestar Engineered sa dočká vrcholná verzia oboch modelov s hybridným ústrojenstvom T8. Oba modely budú podobné ako minuloročná obmedzená séria S60 s doplnenými dvomi rovnakými slovami.

Spaľovací motor s objemom 2,0 litra má spolu s elektromotorom sériový výkon 288 kW (390 k) a krútiaci moment 636 Nm. Polestar Engineered má údaje posunuté na 305 kW (415 k) a krútiaci moment sa dostal na 669 Nm. Zlepšené parametre sa určite prejavia aj na miernom zlepšení zrýchlenia na stovku.

Polestar Engineered pridal aj nový podvozok, na ktorom konštruktéri spolupracovali s renomovaným výrobcom komponentov Őhlins. Predná rozpera pridáva tuhosť karosérie a tiež zlepšuje jazdné vlastnosti.

Volvo 60 Polestar Engineered - po S60 nasledujú V60 a XC60Zdroj: Volvo

Ku vyššiemu výkonu patria aj výkonnejšie brzdy. Šesťpiestikový systém dostal väčšie kotúče lakované zlatou farbou. Sú viditeľné cez disky s tvarom navrhnutým tak, aby zabezpečili dostatočné vetranie a chladenie.

Vizuálne vylepšenia sú len decentné, okrem diskov pribudli nové koncovky výfuku, rozšírené blatníky a čierna maska chladiča. Zlaté bezpečnostné pásy v interiéri dokonca kričia ešte menej ako vonkajšie doplnky. Verzie Polestar Engineered rozozná takto len naozaj znalec.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volvo, Volvo V60

Diskusia (0 reakcií)