Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Porsche bude mať tri druhy hybridných Cayenne

16.08.2019, 11:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Porsche prestalo vyrábať vozidlá s naftovými motormi. Táto správa sa dostala už ku každému priaznivcovi značky. Miesto nich má hybridy a niektoré sú naozaj výkonné. Najnovšie sa medzi ne zaradia aj hybridy v nových modeloch Cayenne.

  • Tlačiť
  • 0

Hybrid v podaní Porsche však nie je len o jazde bez emisií, aj keď sú modely s možnosťou nabíjania z elektrickej siete. Verzia Turbo S E-Hybrid aj slabší E-Hybrid majú síce dojazd na nabitie, teoreticky, až 30 kilometrov, ale skôr je zaujímavý výkon.

Už slabší hybrid bude mať v karosérii kupé a SUV trojlitrový motor s výkonom 250 kW (340 k) a elektromotor dosahujúci 99 kW (135 k). Celkový výkon slabšieho hybridu tak bude 339 kW (460 k). Štandardne bude mať 3,6 kW nabíjačku.

Porsche Cayenne Hybrid - každá karoséria Cayenne bude mať hybridZdroj: Porsche

Výkonnejšia verzia Turbo S E-Hybrid príde len ako SUV. Aspoň zatiaľ. Bude mať štvorlitrový osemvalec s výkonom 405 kW (550 k) a elektromotor rovnaký ako slabší brat. Celkovo bude mať takmer 500 kW (680 k). Na stovku sa ťažké SUV s takýmto ústrojenstvom dostane za 3,7 sekundy a maximum má pri 300 kilometroch za hodinu.

Obe verzie budú produkované vo fabrike v Bratislave. Silnejšia dostane naviac 7,2 kW nabíjačku či torque-vectoring na zadnej náprave. Tiež bude mať aj aktívne stabilizátory a keramické brzdy. Pri použití výkonnejšej nabíjačky sa batérie v hybride nabijú za 2 hodiny a 15 minút.

Porsche Cayenne Hybrid - interiér má len málo zmienZdroj: Porsche

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Porsche, Porsche Cayenne

Diskusia (0 reakcií)