Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Porsche Cayenne Coupe rozširuje ponuku o verziu S

20.05.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Porsche má s novou verziou Cayenne Coupe namierené do stále populárnejšej kategórie, ktorú vytvorilo BMW X6. Kombinácia SUV a kupé zjavne funguje a pribúdajú do nej stále noví zástupcovia. Porsche svoju ponuku rozširuje o novú verziu.

  • Tlačiť
  • 0

Cayenne Coupe S bude zatiaľ v strede ponuky, medzi verziou bez dodatočného označenia a verziou Turbo. Verzia Coupe bude mať odlišnú výbavu ako tá s tradičnejšou karosériou. Priamo v základnej výbave bude Sport Chrono balík, športové sedadlá s nastavením ôsmimi smermi, fixná panoramatická strecha, či 20-palcové zliatinové disky.

Budúci majiteľ si pri konfigurácii môže zvoliť, či mu viac vyhovuje trojmiestna lavica druhého radu, alebo skôr dve samostatné sedadlá. Za príplatok je pre model balík Lightweight Sport Package, ktorý pridáva športové vizuálne doplnky zvonka a do vnútra vyhrievaný alcantarou potiahnutý volant, či karbónové lišty.

Porsche Cayenne S Coupe - príplatkový balík Lightweight Sport skráti zrýchlenie o desatinu sekundyZdroj: Porsche

Pohon bude mať za úlohu 2,9-litrový šesťvalec s dvomi turbami. V Cayenne S Coupe bude mať výkon 324 kW (440 k), čím sa zaradí medzi Cayenne Coupe s 250 kW (340 k) a Cayenne Turbo Coupe s 404 kW (550 k).

Motor bude mať výlučne osemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Porsche udáva, že stokilometrovú rýchlosť zvládne táto verzia do 5 sekúnd, pričom jednu desatinu sekundy ešte ukrojí Lightweight Sport Package. Maximálna rýchlosť je zhodných 265 kilometrov za hodinu.

Porsche Cayenne S Coupe - iná ako osemstupňová automatická prevodovka v ponuke nebudeZdroj: Porsche

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Porsche, Porsche Cayenne

Diskusia (0 reakcií)