Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poznáme najviac nehodový deň v týždni

22.01.2020, 00:05 | PR

Inzercia | Na základe hlásených poistných udalostí našli poisťovne najviac nehodový deň v týždni. Je ním, prekvapivo, najobľúbenejší deň väčšiny Slovákov – piatok.

  • Tlačiť

Väčšina tých, ktorí pracujú v bežnom režime od pondelka do piatku, pravidelne očakáva koniec pracovného týždňa. Dopravné štatistiky však označili piatok za deň, kedy hrozí najvyššie riziko vzniku dopravnej nehody.

V piatok cestujeme za oddychom

Prečo práve piatok? Poisťovne to odôvodňujú tým, že v piatok sa väčšina obyvateľstva presúva tráviť víkend na iné miesto. Na cestách sa po 17:00 pohybuje väčšie množstvo áut, s čím je spojené zvýšené riziko vzniku dopravnej nehody.

K piatku však patria aj oslavy a s nimi spojené šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Práve to  môže do veľkej mieri vplývať na označenie piatku za najviac nehodový deň v týždni.

Okrem zvýšenej pozornosti treba mať na cestách uzatvorené aj kvalitné poistenie auta. Finančné následky vám pomôže znášať havarijné poistenie, ktoré môžete uzatvoriť cez internet, a taktiež aj PZP online.

  • Tlačiť

Tagy PR články