Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predný nárazník z Fastbacku bude mať každý Hyundai i30

13.09.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Na autosalóne v Paríži sa objaví konečne aj Hyundai i30 N Fastback. Ale to nie je všetko. V tieni rýchleho modelu bude modernizovaná verzia ostatných karosérií, hatchbacku a tiež kombi. K jemnej zmene tvarov pribudne aj zmena pod kapotou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Hyundai

Nový motor bude naftový a Hyundai ho pomenoval Smartstream. Bude dostupný s tromi výkonovými naladeniami. Základným bude agregát s výkonom 70 kW (95 k). Štandardná bude kombinácia s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou.

Verzie s výkonom 85 kW (115 k), alebo 100 kW (136 k) budú mať tiež štandardne šesťstupňový manuál. Za príplatok ho bude možné nahradiť sedemstupňovou automatickou prevodovkou s dvomi spojkami. Hyundai udáva spotrebu agregátu medzi 3,8 a 4,4 litrami na sto kilometrov.

Hyundai i30 - nový predný nárazník je z FastbackuZdroj: Hyundai

Ďalšie zmeny prebehli aj pod kapotou  benzínových verzií. Odteraz budú vybavené benzínovým filtrom pevných častíc. Nutné dodať, že naftové motory, bez ohľadu na výkon, budú zase štandardne vybavené systémom selektívnej katalytickej redukcie, čo v praxi znamená nutnosť dolievať AdBlue.

Dizajn i30 sa mení len v prípade kombi a hatchbacku. Oba dostanú nárazník, ktorý automobilka používa na päťdverovom Fastbacku. K tomu ešte pribudnú aj nové farby karosérie. Interiér je vylepšený najmä displejom infotainmentu s uhlopriečkou 8  palcov. Podporuje pripojenie Android Auto a Apple CarPlay.

Hyundai i30 - nový naftový motor môže jazdiť do 4 litrovZdroj: Hyundai

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hyundai

Diskusia (0 reakcií)