Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvá edícia BMW M850i bude mať unikátne detaily

05.02.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka z Mníchova, BMW sa podujala na vytvorenie ďalšej špeciálnej verzie modelu s číselným označením 8. Verzia M850i dostane sériu First Edition, ktorá bude mať špeciálnu výbavu a niektoré detaily, ktoré nebudete môcť nájsť nikde inde.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW, BMW radu 8

Základom série je nová farba Frozen Barcelona Blue. Vyvíjala ju sekcia BMW Individual a už podľa názvov, ktoré automobilka používa je jasné, že Forzen znamená matnú. Je menšou extravaganciou ako malo viacfarebné Night Sky.

Auto stojí na 20-palcových diskoch s lúčmi v tvare písmena Y. Sú lakované čiernou farbou Jet Black. Tak ako kolesá sú čiernou farbou lakované aj všetky lišty, ktoré by inak boli strieborné, alebo chrómové. Dokonca aj predné ľadvinky dostali túto farbu.

Niekoľko detailov, odlišujúcich auto od ostatných modelov sa dostalo aj do interiéru. Čalúnenie nesie kombináciu bielej a modrej kože. Modrý je dokonca aj strop čalúnený alcantarou. Volant má kožený poťah tiež, BMW nešpekulovalo s alternatívnymi materiálmi.

BMW M850i First Edition - čierne prvky ladia s modrým exetriéromZdroj: BMW

Súčasťou ponuky sú čierne lakované interiérové prvky a najmä štítok s označením a poradovým číslom kusu. Interiér vylepší zvuková aparatúra Bowers&Wilkins Diamond Surround System, sklené kúsky ako iDrive a radiaca páka s osvetlením.

Pod prednou kapotou má M850i motor V8 s prepĺňaním a výkonom 390 kW (530 k). S ním zvláda dosiahnuť stovku za 3,7 sekundy. Výrobca udáva kombinovanú spotrebu v intervale 10,5 a 10,8 litra benzínu na sto kilometrov.

Výroba bude prebiehať v mesiacoch apríl až jún, pričom zo série First Edition vznikne 400 kusov.

BMW M850i First Edition - označenie modelu našlo miesto pred radiacou pákouZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW, BMW radu 8

Diskusia (0 reakcií)