Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvé Hummery po novom vyrába Mil-Spec

10.08.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Hummer H1 bol pompézny začiatok automobilky, ktorá vôbec na civilnú produkciu nepomýšľala. Bol tým najextrémnejším civilným autom svojej doby a vlastne ho takmer nič neprekonalo. H2 už nebol tak radikálny a H3 už bol naozaj slabým odvarom. Avšak pôvodné kusy môže jeden úpravca vylepšiť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Hummer

Mil-Spec chce byť pre prvé Hummery niečim podobným, čím je Singer pre staré Porsche. Prvý kus pre verejnosť automobilka vyrobila v roku 1992, konkrétne pre Arnolda.  Ale s predajom to nebolo vždy úplne dobré, zákazníci sa sťažovali na stiesnený a nepohodlný interiér a tiež na naozaj slabý motor.

Úpravca sa snažil vziať všetky dobré vlastnosti legendy a zbaviť sa tých zlých. Vylepšená verzia má byť na vrchole medzi všetkými terénnymi vozidlami. Svedčí o tom komplexnosť úprav, ktorými terénne vozidlá prechádzajú.

Modifikácie začínajú pri základných komponentoch. V prvom rade má H1 nástrek buď s lesklým, alebo tmavým odtieňom priemyselného laku odolného voči takmer všetkému. Očividné sú aj obrovské disky a rámy.

Mil-Spec H1 - kolesá sú väčšie ako sériovoZdroj: Mil-Spec

Úpravy interiéru sa sústredili najmä na zväčšenie komfortu cestovania pre vodiča a spolujazdca. Všetko v interiéri je naviac so špecifikáciou hodnou armádneho použitia, aj kožené čalúnenie. A hliníkové diely majú letecké špecifikácie.

Pozadu nezostal ani motor. Mil-Spec H1 má pod obrovskou kapotou 6,6-litrový turbodiesel V8. Ten po zásahu úpravcu dosahuje výkon 368 kW (500 k) a krútiaci moment je až šialených 1350 Nm. Prevodovka je dostatočne dimenzovaná aj na takéto parametre. Mil-Spec upravil podvozok, ktorý má byť tiež lepší nielen v teréne, ale aj na ceste.

Mil-Spec H1 - vládnu jednoduché tvaryZdroj: Mil-Spec

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hummer

Diskusia (0 reakcií)