Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Range Rover sa púšťa do elektrifikácie motorov

18.02.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Range Rover predstavil nový agregát pre model Sport. Má šesť valcov, ale s predchádzajúcimi motormi s rovnakým počtom valcov toho veľa spoločného nemá. Zmenila sa komplet konštrukcia. Valce už nie sú vo véčku, ale v rade za sebou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Land Rover

Nové usporiadanie prináša benefit v podobne výrazne hladšieho chodu. Radový šesťvalec však bude mať v Range Roveroch niečo naviac. Tak ako sa Mercedes pustil s vervou do pridávania systémov mild hybrid, tak aj Range Rover siahol po tomto vylepšení.

Nová verzia bude niesť označenie HST. Bude využívať energiu, ktorá by sa inak stratila pri brzdení a uloží ju do batérii s 48-voltovým napätím. Dokáže ju použit napríklad pri štarte zo semaforov. Pomôže tak dynamike a trochu zníži spotrebu.

Okrem elektromotora ako pomocníka pri rozbehoch bude mať Range Rover HST elektrické turbo. To zabezpečí okamžitý nástup výkonu bez akejkoľvek turbodiery.

Range Rover Sport HST - má výkon 400 koníZdroj: Land Rover

Celkový výkon systému je 294 kW (400 k) a zrýchlenie na stovku by mal veľký terénny automobil zvládnuť za čas kratší ako 6 sekúnd. Maximálnu rýchlosť udáva výrobca na hodnote 225 kilometrov za hodinu.

Na tak výkonné auto je priaznivá aj spotreba. Udávaný priemer je 9,3 litra na sto kilometrov. Každý kilometer pritom vyprodukuje 213 gramov CO2. Range Rover Sport s týmto pohonným ústrojenstvom stojí vo Veľkej Británii 81-tisíc britských libier. Pridáva však do štandardu prvky ako karbónové detaily exteriéru, či sedadlá elektricky nastaviteľné 16-timi smermi.

Range Rover Sport HST - veľa tlačidiel nahradili displejeZdroj: Land Rover

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Land Rover

Diskusia (0 reakcií)