Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Renault Triber ukazuje ako vtesnať sedem miest na malý pôdorys

25.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Renault predstavil nový model, ktorý bude určený špeciálne pre indický trh. Ten má svoje špecifiká a potreby, ktorými sa odlišuje od iných globálnych trhov. Jedna z najľudnatejších krajín je dostatočne veľkým trhom, aby automobilky vyvíjali špeciálne modely práve pre toto geografické územie.

  • Tlačiť
  • 0

Francúzska automobilka pre Indiu pripravila model Triber. Je to malý automobil, ktorý kombinuje výhody SUV a MPV. Alebo je to tak aspoň čiastočne, z MPV si berie veľký priestor a z SUV zase zvýšenú svetlú výšku a oplastovanie.

Predná časť pripomína iné modely automobilky maskou chladiča s veľkým logom. Reflektory sú klasické s halogénovým osvetlením, vyzerajú ako z Dacií. Renault Triberu dal aj LEDkové denné svietenie, ktoré umiestnil do nárazníka.

Interiér pristupuje k dizajnu minimalisticky. Trh, na ktorý je auto určené nepotrebuje tvarové excesy. Celkové stvárnenie znova pripomína produkty Dacia. V strede je relatívne veľký dotykový displej s možnosťou zrkadlenia telefónu pomocou Apple CarPlay a Android Auto.

Renault Triber - celková dĺžka je necelé 4 metreZdroj: Renault

Veľkým prekvapením je, že auto disponuje siedmimi miestami. To všetko na dĺžke 4 metre. Šírka je pritom len 1,739 metra. To znamená, že pasažieri v strednom rade, kde by mali sedieť traja, budú trochu stiesnení.

Pohon crossoveru zabezpečuje trojvalec s litrovým objemom a bez prepĺňania. Na posúvanie v Dillí to je adekvátna pohonná jednotka. Disponuje výkonom 55 kW (75 k) a krútiaci moment je tiež nízky, len 96 Nm. Štandardne bude mať 5-stupňovú manuálnu prevodovku a za príplatok automatizovanú verziu.

Renault plánuje v prvých troch rokoch predať 200-tisíc kusov Triberu, potom sa majú predaje zdvojnásobiť. Výroba bude prebiehať vo fabrike v Chennai.

Renault Triber - na malom pôdoryse je naozaj 7 miestZdroj: Renault

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Renault, Renault Triber

Diskusia (0 reakcií)