Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rolls-Royce Cullinan Black Badge má ešte viac výkonu

14.11.2019, 12:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Rolls-Royce spôsobil celkom značnú vlnu konverzácií po predstavení modelu Cullinan. Nové vozidlo schopné zvládnuť aj terénne prejazdy nie je tým, čo Rolls-Royce doteraz bežne robil. Ale trh je neúprosný a aj preto prichádza výkonnejšia verzia Black Badge.

  • Tlačiť
  • 0

Black Badge Rolls-Royce prezentuje adekvátne v celočiernej téme zovňajšku. Dokonca aj Spirit of Ecstasy je z čierneho chrómu. Pripája sa tak k rovnako pomenovaným verziám modelov Dawn, Wraith a Ghost.

Okrem samotného laku,časti 22-palcových kolies a sošky sú čierne aj prvky, ktoré by normálne boli žiarivo chrómové. To znamená, že menej nápadne pôsobí predná maska chladiča, ale aj koncovky výfuku. Jediným výrazným prvkom môže byť tenká línia na boku a červené brzdové strmene.

Interiér sa tiež spolieha najmä na čiernu farbu, ale aj tu je lemovanie častí sedadiel znova spravené žlto-zlatou farbou. Celkom zvlášnte v Cullinane pôsobí karbónový obklad prístrojovej dosky. Veľkým vylepšením je, že práve Black Badge je prvým Cullinanom s hviezdnym nebom na strope.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge - interiér má tiež temnú témuZdroj: Rolls-Royce

Vizáž však nie je jediné, čo čierny Cullinan odlíši od ostatných. Vylepšením prešiel aj motor a získal takmer 29 kW (40 k). Celkovo tak ponúkne výkon 442 kW (600 k) a krútiaci moment až 900 Nm. Krútiaci moment je vyšší o 50 Nm.

Na radiacej páke pribudlo tlačidlo s označením Low. To zabezpečí prepnutie klapiek vo výfuku a hrozivejší zvuk motora. Prevodovka má ostrejšie radenie a niektoré režimy nastavenia získavajú aj iné nastavenie plynového pedálu. Odhadované zvýšenie ceny oproti štandardnému Cullinanu je približne 50-tisíc eur.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge - žiarivé sedadlá sú pekným oživenímZdroj: Rolls-Royce

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rolls-Royce, Rolls-Royce Cullinan

Diskusia (0 reakcií)