Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seat vytvoril elektrický koncept el-Born

04.03.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

V súčasnosti sa všetko od vozidiel MPV presúva smerom ku crossoverom a SUV. Ale najnovší koncept Seatu, ktorý nesie označenie el-Born crossoverom nie je. Je to znova tradičné MPV, ktoré má netradičný systém pohonu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Seat

Koncept el-Born je elektrický, čo umožnilo spraviť prednú časť takmer bez akýchkoľvek otvorov. Náznaky síce sú, ale reálnych otvorov je menej. Ostré línie svetiel a celého auta korešpondujú so súčasným dizajnovým jazykom automobilky.

Naživo bude možné koncept vidieť na autosalóne v Ženeve. Využíva platformu MEB, ktorú poskytol kooncern a sériová verzia, trochu upravená, začne vychádzať z fabriky v Zwickau už v roku 2020. Bude tam vznikať po boku Volkswagenu I.D. Seat bude, po Volkswagene, druhou značkou koncernu s elektromobilom na platforme MEB.

Seat el-Born - tvári sa ako MPVZdroj: Seat

Elektromobil má v podlahe umiestnené batérie s kapacitou 62 kWh. V meraní podľa WLTP sa dostal dojazd až na 420 kilometrov. Aby vozidlo ušetrilo v chladnom počasí elektrickú energiu, používa miesto tradičného kúrenia tepelné čerpadlo.

Pohon má na starosti elektromotor s výkonom 150 kW (204 k). To stačí na zrýchlenie na stovku v priebehu 7,5 sekundy. Pri nabíjaní 100 kW nabíjačkou je na 80-percentách nabitia el-Born v priebehu 47 minút.

Seat el-Born - sériová verzia bude dostupná v roku 2020Zdroj: Seat

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Seat

Diskusia (0 reakcií)