Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Shelby American si posvietil na Mustang GT500

05.11.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford s verziou Mustangu označenou GT500 predviedol, čo je vrchol ponuky tohto ikonického kupé v súčasnosti. Ale v pôvodnom stave nezostal dlho a firma Shelby American pripravila verziu označenú ako GT500 Dragon Snake.

  • Tlačiť
  • 0

Už na prvý pohľad nie je tento Mustang štandardnou verziou a dokonca netreba dlho bádať na zistenie, že ani sériová GT500 to nebude. Dizajnéri v Shelby American pretvorili zovňajšok novou kapotou, ktorá má obrovské plochy na odvádzanie teplého vzduchu od motora. Karbónová kapota čerpá inšpiráciu vo vozidlách na drag race.

Z karbónu je aj masívne zadné krídlo s proporciami bytového barového pultu. Ak by to bolo málo, tak má vzniknúť aj verzia s rozšírením. Pritom už GT500 je rozšírenou verziou Mustangu. Shelby American označí každý z kusov poradovým číslom na štítku v interiéri.

Avšak to vážnejšie sa udialo pod kapotou. Už model GT500 má V8 s objemom 5,2 litra produkujúci slušných 560 kW (760 k). Verzia po úprave má ešte o 29 kW (40 k) viac. Celkovo tak ponúka 589 kW (800 k). Určite sa zo sériovej hodnoty 847 Nm dostal vyššie aj krútiaci moment, ale ten úpravca nešpecifikuje.

Shelby American GT500 Dragon Snake - inšpirácia v dragstroch je zrejmáZdroj: Shelby American

Dôležitým faktom je, že upravený model zrýchli na stovku za menej ako 3,5 sekundy a na 400 metroch je za 10,7 sekundy. To je dôležité najmä pri šprintoch na drag race. Kvôli vyššiemu výkonu musela kúrou prejsť aj automatická sedemstupňová prevodovka.

Nový je aj výfuk s priepustnejšími katalyzátormi a Shelby American vymenil aj okná, aby klesla hmotnosť. Základná cena Shelby Mustangu GT500 je 70 300 amerických dolárov. So všetkými spomenutými úpravami ľahko dosiahne šesťciferné hodnoty. Oficiálny import do Európy ani v tomto prípade nehrozí.

Shelby American GT500 Dragon Snake - kované disky sú ľahšieZdroj: Shelby American

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford, Ford Mustang

Diskusia (0 reakcií)