Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Škoda Karoq je už oficiálne predstavená, pozrite si, ako vyzerá

19.05.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Škoda na podujatí v Štokholme predstavila nový model. Karoq nahradí Yetiho a názvom sa má priblížiť väčšiemu SUV značky, Kodiaq. Tomu je prispôsobený aj výzor a veľkosť zase predurčuje techniku, ktorú Karoq ponúkne.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Škoda

Dizajnom sa naozaj ponáša na druhé terénnejšie zamerané auto v ponuke, na Kodiaq. Nechýbajú dvojdielne predné svetlá, ostro rezané zadné svetlá a celkovo ostrejšie tvary. Zapadá aj do súčasnej dizajnovej línie automobilky. Dá sa povedať, že vyzerá ako zmenšený Kodiaq.

Podvozková plošina bude totožná s tou vo Volkswagene Tiguan a v Seate Ateca. To znamená použitie motorov s objemom 1,0 až 2,0 litra a výkonové spektrum od 85 kW (115 k) až po 140 kW (190 k). Nápadne príbuzné hodnoty má aj sesterský Seat Ateca.

Škoda Karoq - predná časť nesie znaky KodiaquZdroj: Škoda

Najnižší výkon bude mať agregát s najmenším objemom a najnižším počtom valcov. Trojvalcový litrový agregát spaľujúci benzín bude mať tých 85 kW (115 k). Najviac výkonu ponúkne 2,0 TDI s 140 kW (190 k). Najzaujímavejšou novinkou však bude nový benzínový agregát 1,5 TSI Evo. Bude mať výkon 110 kW (150 k) a vypínanie valcov. V koncerne má nahradiť motor 1,4 TSI.

V ponuke bude okrem šesťstupňového manuálu aj sedemstupňový automat DSG. Pohon všetkých kolies bude vyhradený pre výkonnejšie modely. Od výbavy Ambition bude mať možnosť voľby režimu. Na výber bude Normal, Sport, Eco, Individual a Snow. Pre pohon všetkých kolies pribudne aj režim Off-road.

Škoda Karoq - zadné svetlá majú zložitejší tvar ako na KodiaquZdroj: Škoda

Dôležitým prvkom vo vozidle tejto veľkosti od Škody budú LED predné svetlá. Budú dostupné od výbavy Ambition. LEDkové bude aj nepriame osvetlenie interiéru. Novinkou v Karoqu bude aj možnosť výmeny tradičných ukazovateľov pred vodičom za digitálny panel, podobne ako má Audi Virtual Cockpit.

Škoda Karoq ponúkne aj veľký batožinový priestor, čo bola vždy devíza vozidiel s okrídleným šípom. Základný objem bude 521 litrov. Po sklopení sedadiel vznikne 1630 litrov. Ak však priplatíte za VarioFlex systém, budú zadné tri sedadlá posúvateľné a vyberateľné. Po demontáži vznikne až 1810 litrov. Variabilitu zlepší aj možnosť sklopiť sedadlo spolujazdca, čo umožní prevážať dlhšie predmety.

Škoda Karoq - pred vodičom vidno digitálne prístroje na displejiZdroj: Škoda

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Škoda

Diskusia (0 reakcií)