Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škoda Kodiaq RS bude fungovať v policajnom šate

03.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka Škoda má výrazné zastúpenie v policajných flotilách niekoľkých krajín. Okrem domácej Českej republiky sa v hojnom počte vyskytuje aj v radoch vozidiel na Slovensku. Avšak pozadu nezostáva ani Veľká Británia.

  • Tlačiť
  • 0

Práve Veľká Británia zaradila do flotily nové želiezko v ohni. Je ním auto, ktoré sa pýši trochu nerelevantným titulom, pre toto zameranie. Najrýchlejšie sedemmiestne SUV na Nürburgringu, Škoda Kodiaq RS rozšíri policajné rady.

Výhodou Kodiaqu RS je, že na základe nie veľmi relevantného titulu môžu tvorcovia verejných obstarávaní stanoviť podmienky pre konkrétneho víťaza. Pre potreby polície na ostrovoch bol Kodiaq RS prispôsobený a úprava nie je len o použití charakteristických bojových farieb.

Pre toto použitie sú zbytočné zadné sedadlá v treťom rade. Ale zbytočné nie sú sirény s tromi voliteľnými tónmi, či prídavné blikajúce svetlá v prednej maske chladiča a na kufri. Dôležitým prvkom sú aj majáky na streche.

Úprava informačno-zábavného systému umožní ovládať niektoré funkcie vozidla pomocou dotykového displeja v strede prístrojovej dosky. Motor v Kodiaqu RS ostáva bez zmien. Je ním stále dvojlitrový radový štvorvalec spaľujúci naftu.

Agregát má vďaka prepĺňaniu dvomi turbami výkon 176 kW (240 k) pri 4000 otáčkach a krútiaci moment 500 Nm je dostupný od 1750 do 2000 otáčok. Kodiaq RS s takýmto motorom zrýchli na stovku v priebehu 6,9 sekundy a maximum má 221 kilometrov za hodinu. S doplnkovou svetelnou rampou sa dynamické parametre trochu zhoršia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Škoda, Škoda Kodiaq

Diskusia (0 reakcií)