Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škoda Scala posilní flotilu policajného zboru

14.08.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka Škoda má v britských policajných zložkách bohaté zastúpenie. Flotila však nepozostáva len z vozidiel českej výroby, aj keď tých je v nej statočne veľa. Pripája sa napríklad ku Kodiaqu RS, ktorý sa pridal nedávno.

  • Tlačiť
  • 0

Scala ponúkne britským príslušníkom plnú škálu asistenčných systémov. Bude mať adaptívny tempomat, Front Assist s núdzovým brzdením či pomoc pri udržiavaní v pruhu. Auto bude mať aj asistenta, ktorý upozorní na prichádzajúce auto pri cúvaní z miesta parkovania.

Na všetku výbavu môže posádka využiť batožinový priestor s objemom 467 litrov. V prípade núdze bude možné zložiť zadný rad sedadiel a vznikne priestor s objemom 1 410 litrov. Pozitívom budú LED predné svetlá.

Neprehliadnite

Z LED svetiel sú aj všetky ostatné policajné svetlá. Sú v prvom rade na streche vo forme klasickej svetelnej rampy s modrými lúčmi. Ďalšie sú za maskou chladiča po stranách od radaru patriacemu tempomatu.

Scala pre policajný zbor je vybavená 360-stupňovou kamerou s rozpoznávaním evidenčných čísel a trojtónovou sirénou. Automobilka predstavila balíky pre vozidlá, ktoré sú určené záchranným zložkám. Všetky môžu byť financované cez Volkswagen Financial Services.

Pod kapotou bude niektorý z trojice motorov s výkonom od 85 kW (115 k) po 110 kW (150 k).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Škoda, Škoda Scala

Diskusia (0 reakcií)