Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škoda uvádza sériu Monte Carlo pre Kamiq a Scalu

16.01.2020, 10:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Český výrobca automobilov, Škoda, ponúka pre menšie modely športovú výbavu Monte Carlo, lebo nie každý model môže byť Sportline. Teraz sa k takejto sérii dostávajú novinky Kamiq a Scala. Monte Carlo má pripomínať fabrický pretekársky program v rally.

  • Tlačiť
  • 0

Hatcbhack Scala s výbavou Monte Carlo začína s cenou 18 100 eur. V nej má úplne základný motor 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Aj napriek striedmejšiemu výkonu má stále športové ambície a športovejšiu vizáž.

Scala bude mať čiernu strechu a spätné zrkadlá. Na blatníku bude mať dokonca logo Monte Carlo. Čierny je aj nápis na piatych dverách. Monte Carlo mení aj interiér modelu. Okrem špeciálnych poťahov prináša aj sedadlá s integrovanou opierkou hlavy.

Rozšírenia sa dočkala aj výbava modelu. V štandardne preň je automatická klimatizácia s dvomi zónami, asistent udržiavania jazdných pruhov, asistent núdzového brzdenia, či rádio Bolero s 8-palcovým dotykovým displejom. Pozitívom je použitie Full LED svetiel tiež štandardne.

Crossover Kamiq bude stáť o niečo viac, jeho základná cena s rovnakým pohonným ústrojenstvom a podobnými vylepšeniami bude 19 690 eur. Tak ako Scala bude mať tiež štandardne sedemnásťpalcové zliatinové disky Volans a ponúkne aj panoramarické strešné okno.

Škoda Kamiq Monte CarloZdroj: Škoda

Litrový trojvalec však nebude s výkonom 70 kW(95 k) jedinou voľbou pre tieto dva modely. V ponuke bude aj alternatíva dosahujúca 85 kW (115 k), ku ktorej bude možné doplniť automatickú dvojspojkovú prevodovku. Výkonnostným vrcholom bude 1,5 TSI s 110 kW (150 k) a tiež možnosťou rovnakej automatickej prevodovky. Scala 1,5 TSI Monte Carlo s DSG bude stáť 23 100 eur. Automobilka nezabudla ani na naftovú verziu a bude ňou 1,6 TDI s výkonom 85 kW (115 k).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Škoda, Škoda Kamiq, Škoda Scala

Diskusia (0 reakcií)