Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škoda VisionS: Ukázali víziu nového českého SUV na hybridný pohon

17.02.2016, 10:40 | ČTK | lmi

Škoda Auto sa chystá na vstup do sveta hybridných vozidiel. Na autosalóne v Ženeve začiatkom marca bude jej koncept veľkého SUV VisionS poháňaný zážihovým motorom 1,4 v kombinácii s dvoma elektromotormi.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

motory, Škoda, suv

Podľa hovorcu Jozefa Baláža nie je rozhodnuté, či sa hybridný pohon objaví v sériovej verzii nového SUV, ktoré má prísť v druhej polovici tohto roka, podľa niektorých zdrojov pod označením Kodiaq. Nový generálny riaditeľ Škody Bernhard Maier v rozhovore pre časopis Forbes uviedol, že prvým hybridom značky by mal byť Superb súčasnej generácie a na trh by sa mal dostať ešte v tomto desaťročí.

VisionS má mať v normovanom cykle spotrebu 1,9 litra benzínu a v čisto elektrickom režime dojazd 50 km. Vedľa benzínového agregátu 1,4 TSI s výkonom 115 kW bude mať elektromotor s trvalým výkonom 40 kW, ktorý je integrovaný do šesťstupňovej prevodovky DSG prenášajúcej výkon na predné kolesá.

Škoda Vision SZdroj: Škoda

Pri zadnej náprave je umiestnený druhý elektromotor s výkonom až 85 kW, ktorý pracuje nezávisle na pohone prednej nápravy. Štúdia má teda inteligentný pohon všetkých kolies, ktorý sa zaobíde bez mechanického prepojenia pohonu predných a zadných kolies.

Vodič vozidla môže voliť medzi niekoľkými prevádzkovými režimami - od čisto elektrického pohonu až po nabíjací modus, vždy s cieľom dosiahnutia maximálnej efektivity. Li-Ion akumulátory s kapacitou 12,4 kWh sú uložené pred zadnou nápravou.

Neprehliadnite

Koncept VisionS by nemal byť svojím vzhľadom príliš vzdialený sériovej podobe nového SUV. Je 4,7 metra dlhý a disponuje až troma radmi sedadiel. Zároveň svojimi ostro rezanými kubistickým tvarmi naznačuje, kam sa bude uberať dizajn nových modelov Škody pod taktovkou šéfdizajnéra Jozefa Kabaňa.

Materský Volkswagen už vozidlá s hybridným pohonom ponúka. Na trhu je hybridný Golf GTE a novo aj Passat GTE. Hybridné vozidlá ponúkajú aj ďalšie koncernové značky Audi alebo Porsche.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy motory, Škoda, suv

Diskusia (0 reakcií)