Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Športová divízia Toyoty sa postarala aj o Prius

10.01.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota má v portfóliu veľa hybridov. Ale ten najcharakteristickejší, Prius, dostal nedávno modernizáciu a pohon všetkých kolies. Tým však automobilka nekončí. Divízia TRD si pripravila niekoľko športovo vyzerajúcich doplnkov.

  • Tlačiť
  • 0

Inovovaný Prius od Toyota Racing Developmentu dostane hneď niekoľko odlišujúcich doplnkov. Základom je balík doplnkov, ktoré menia karosériu. Sú to nárazníky a prahy. Na výber je niekoľko dizajnov zliatinových diskov s priemerom 15 až 18 palcov.

Príslušenstvo prichádza nelakované, ale za príplatok môže byť rovno vo farbe karosérie. Základným kameňom pri tvorení nových dielov s iným dizajnom bola aerodynamika. Balík doplnkov spôsobuje, že Prius vyzerá športovejšie.

Toyota Prius TRD - jeden výfuk je z benzínového motora a druhý tiežZdroj: Toyota

Ku modelu v TRD pripravili aj niečo naozaj športové. Tým je kolekcia batožiny zodpovedajúca materiálom použitým v aute. Dokonca aj štartovacie tlačidlo je športovo červené.

Ale okrem vizáže ostáva auto rovnako športové ako doteraz. Stále má pod kapotou 1,8-litrový štvorvalec prepojený s elektromotorom a prevodovkou e-CVT. Celkový výkon je 90 kW (122 k). Ani TRD s týmito ciframi nič nespravilo, sústredilo sa na športovejší zovňajšok.

Toyota Prius TRD - TRD má v ponuke aj misky pod kľučkyZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota, Toyota Prius

Diskusia (0 reakcií)