Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Suzuki už ponúka model Jimny aj na Slovensku. Pozrite si cenu

01.08.2019, 12:45 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Niektoré autá zaujmú viac ako ostatné. Takým je pre Suzuki určite model Jimny, ktorý už od predstavenia úspešne reprezentuje automobilku a láka záujem. Novinka v ponuke sa už dostáva aj na slovenský trh a úvodná séria sa začína predávať.

  • Tlačiť
  • 13

Malý off-road využíva na pohon všetkých kolies 1,5-litrový štvorvalec dosahujúci výkon 75 kW (102 k). Krútiaci moment dosahuje 130 Nm. Motor je spriahnutý buď s päťstupňovým manuálom, alebo ako alternatívu je možné zvoliť štvorstupňový automat.

Auto s dĺžkou 3 645 milimetrov a rázvorom 2 250 milimetrov ponúkne miesto pre štvoricu pasažierov. Výška malého modelu je až 210 milimetrov, čo s krátkymi prevismi vytvára naozaj slušné nájazdové a prejazdové uhly.

Suzuki Jimny - v ponuke bude aj automatická klimatizáciaZdroj: Suzuki

Pri Suzuki je veľkým pozitívom aj nízka hmotnosť, ktorú prezentujú už aj modely Swift a Ignis. Jimny s manuálom má 1 090 kilogramov, pričom automat pridáva 20 kilogramov. Výrobca udáva kombinovanú spotrebu podľa WLTP v rozmedzí 7,9-8,0 litra pre manuál. Automat má kombinovanú hodnotu 8,8 litra.

Základná cena modelu s výbavou GL je 16 490 eur. Za lepšie vybavený kus s označením výbavy GLX si automobilka vypýta 18 590 eur. Od neho cena stúpa už len voľbou automatu. Ten cenu zvýši ešte o 1 200 eur. Jediná príplatková výbava je dvojfarebné lakovanie za 500 eur.

Suzuki Jimny - koleso na kufri nesmie chýbaťZdroj: Suzuki

  • Tlačiť
  • 13

Tagy Suzuki, Suzuki Jimny