Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Texaský Bentley predstavil kovbojskú sériu Bentaygy

27.09.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bentley Bentayga je tým autom, kam postúpi majiteľ niektorých z prémiových áut, keď chce ísť ešte ďalej. V USA je však medzera po luxusných verziách pick-upov. A tú zbadal díler Bentley v texaskom Dallase. Séria Stetson vznikla práve spoluprácou s výrobcom klobúkov.

  • Tlačiť
  • 1

Základ pre špeciálnu sériu je najslabšia verzia s benzínovým motorom. Tá má prepĺňaný osemvalec, ktorý má výkon 405 kW (550 k) a 770 Nm. To rozhodne nie  je málo aj keď na W12 trochu výkonu stráca.

Tento model bude určený špeciálne pre trh v Texase, pretože v iných štátoch USA majú aj iných výrobcov klobúkov. V ponuke bude s tromi odtieňmi laku karosérie, ktoré majú pripomínať práve najpoužívanejšie farby pokrývok hlavy.

Na odlíšenie je na poslednom stĺpiku karosérie logo Stetson. Na výber bude biela farba karosérie Sand doplnená o odtieň Silverbully pre verziu Stetson Open Road. Každá z kombinácií bude mať protipól v klobúkovom svete. Stetson Boss of the Plains bude mať na Bentley farbu Dark Cashmere a 100X El Presidente zase prinesie čiernu farbu Onyx.

Bentley Bentayga Stetson - béžová je doplnená hnedouZdroj: Bentley Dallas

Interiér prichádza s dvomi farbami čalúnenia. Hnedú dopĺňa béžová. Dokonca na sedadlách je zrejmý prechod medzi dvomi farbami. Na sedadlách je naviac logo Stetson. To sa rovnako nachádza na prahových lištách. Iné obloženie ako z dreva by sa k autu ani nehodilo.

Bentley v Dallase už má jeden kus na sklade a stojí 246 578 amerických dolárov. V prepočte to je približne 225-tisíc dolárov. V Európe by však takáto špeciálna séria asi veľký zmysel nemala.

Bentley Bentayga Stetson - niekoľko pripomenutí série na aute jeZdroj: Bentley Dallas

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bentley, Bentley Bentayga