Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

8 najlepších testov áut v roku 2015

31.12.2015, 05:00 | jmr | © 2015 News and Media Holding

Záver roka znamená zhrnutie, čo sa udialo a čo boli najlepšie momenty. To sa týka aj testov. Testy pre TREND.sk boli tento rok pestré, odskúšali sme niekoľko rôznych SUV, malých áut, ale aj luxusných sedanov. Týchto osem nás zaujalo najviac.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

1. Rolls-Royce Ghost

Kráľom na pár dní. V Ghoste počujete padnúť na zem špendlík, najhlučnejšie je tikanie hodín. Ghost vo fialovej farbe rozhodne nie je autom, ktoré sa dá ľahko prehliadnuť. Za celý test sme ako najhorší prvok auta našli malú nádrž. Tú prebila dokonalá atmosféra sálajúca z exteriéru a interiéru. Baby Rolls robil Slovákom radosť.

Rolls Royce Ghost Series IIZdroj: Martin Cyprian

2. Volkswagen Passat Variant 2,0 TDI

Kombi bude o pár rokov stálicou medzi obľúbenými jazdenými autami. Pri špecifikácii nového auta sú naozaj široké možnosti. Pritom si Passat stále zachováva dojem solídnosti a prístupnosti. Aj keď testovaný kus bol veľmi blízko 50-tisícovej cenovke, čo ho radí do vysokej kategórie. Ale v nej boli zahrnuté displeje aj miesto budíkov pred vodičom či takmer dokonalý systém navádzania pri parkovaní s prívesným vozíkom. Celý test tu.

VW Passat Variant 2.0 TDI Highline 4motionZdroj: Cypo Design

3. Škoda Octavia RS230

Najrýchlejšia Škoda s logom RS je iná ako ostatné. V prvom rade sa pocit z jazdy a za volantom posunul na novú úroveň vďaka samosvornému diferenciálu. Auto je takmer úplne iné ako so štandardným podvozkom. Veľký kufor naviac poskytol dostatočné útočisko fotografovi pri fotení počas jazdy. Prevetrali sme ju aj na Slovakia Ringu.

Škoda Octavia RS230Zdroj: Ľuboš Mistrík

4. Dacia Duster Blackstorm

Môžu žlté zrkadlá a žlté nálepky zlepšiť auto? Ani nie, ale už základ Dacie Duster s naftovým motorom je veľmi príjemný. Nízka spotreba, dobrodružný výzor a nízka cena z neho robia výbornú voľbu medzi terénnejšími autami. V teréne pomáha aj hmotnosť iba 1 300 kilogramov. Zrazu v blate a štrkoch dokáže vyčariť úsmev. Celý test tu.

Dacia Duster Blackstorm 4x4 1,5 dCiZdroj: Imagine Motion

5. Škoda Superb

Nový Superb prešiel zmenou, ktorú nevyjadruje iba jedna generácia. Vyzerá skôr, že prešiel minimálne dvojgeneračným skokom. V kuse s najluxusnejšou výbavou sme skúsili pocit rýchleho manažéra pracujúceho na zadnom sedadle počas cestovania a fungoval aj v takejto úlohe. Veď priestor na to má. A dosiahli sme vážne skvelú spotrebu.

Škoda Superb 2.0 TDI StyleZdroj: Martin Cyprian

6. Citroën C4 Cactus 1,6 HDi

Malý crossover je dizajnovo nezabudnuteľný a spôsobuje otáčanie hláv okoloidúcich. Airbumpy na bokoch znižujú riziko poškriabania. Mäkké a vysoké lišty zvládnu aj náraz nákupného košíka. Len ten robotizovaný manuál mu nejako nesedí. Vyzerá akoby Cactus navrhovali na druhý deň ráno po firemnej párty.

Citroën Cactus 1,6 HDiZdroj: Michal Petreje

7. BMW X6 M

Krásne zbytočné auto. Na rýchlu jazdu by nebolo treba základ X6, stačil by aj päťkový sedan s písmenom M. Ale ten nemá takú charizmu a toľko rešpektu. Extrémne rýchle SUV popiera zákony fyziky.

BMW X6 MZdroj: Imagine Motion

8. Subaru Forester vs. Volkswagen Golf Alltrack

Zálesák a oblekový manažér v trekingových topánkach. Terénu sa nezľakne ani jeden, ale symetrický pohon všetkých kolies a robustnejšie stvárnenie dokážu v ťažšom teréne viac. Ale Golf je tým pokojnejším a príjemnejším pri cestných presunoch po diaľniciach. Porovnali sme ťažšie porovnateľné.

Subaru Forester vs VW Golf AlltrackZdroj: Ľuboš Mistrík

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy BMW, Citroën, Dacia, Rolls-Royce, Škoda, Subaru, Volskwagen

Diskusia (0 reakcií)