Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota GT86 je zelenšia ako kedykoľvek doteraz

19.02.2019, 15:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota predstavila špeciálnu sériu modelu GT86, ktorý v domácom Japonsku nesie len označenie číslom 86. Nová edícia bude dostupná len na domácom japonskom trhu. Má špeciálne lakovanie a niekoľko prvkov, ktoré inak nie sú bežné.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Toyota

V prvom rade je verzia British Green Edition lakovaná zelenou farbou, ako už napovedá aj samotný názov série. Odtieň má pripomínať farby používané na pretekárskych autách pochádzajúcich z Veľkej Británie. Ku vizáži sa pridávajú zlaté kolesá, ktoré pôsobia kontrastne k laku karosérie.

Interiér je tiež zmenený špeciálnou farebnou kombináciou. Sedadlá sú čalúnené kombináciou alcantary a kože, pričom boky dostali bledohnedú farbu a stred je čierny. Na manžete radiacej páky a volante Toyota použila oranžovú niť na prešitie.

Veľkým prekvapením je, že po inšpirácii klasickým britským pretekárskym autom siahli dizajnéri aj v prípade stredovej konzoly. Nie je tam žiadne rádio a už vôbec tam nie je displej. Zníženie hmotnosti vďaka tomuto kroku je maximálne o 3 kilogramy, ale auto pôsobí odhodlanejšie na jazdu po závodných tratiach.

Toyota 86 British Green - nezameniteľné bude zelené lakovanieZdroj: Toyota

Výkon boxera so štyrmi valcami a dvomi litrami objemu ostal nezmenený, stále má 147 kW (200 k). Ale zmenili sa iné prvky, ktoré sú dôležité pre správanie auta a dosahované časy na tratiach. Ľahké disky ukrývajú novú brzdovú sústavu od Bremba a zmenami prešiel aj podvozok.

Zaujímavý prístup zvolila automobilka ku obmedzeniu počtu týchto vozidiel. Celková kvóta nie je, je len stanovený čas, kedy bude možné auto objednať. Japonci tak majú možnosť premyslieť si rozhodnutie do konca mája.

Toyota 86 British Green - chýba displej informačného systému v stredeZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota

Diskusia (0 reakcií)