Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota Land Cruiser oslavuje 60 rokov na jednom z trhov špeciálnou sériou

29.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota už s modelom Land Cruiser pôsobí viac ako 60 rokov na trhu v USA, prvýkrát sa tam dostal model v roku 1958. Reálne však jeho história siaha ešte ďalej, vozidlo samotné bolo predstavené v roku 1951. Aj to je dôvod, prečo špeciálna séria Heritage Edition bude určená len pre tento trh.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Toyota

Celkovo vznikne 1 200 kusov série a bude dostupná v lete tohto roka. Do ponuky sa dostane iba s dvomi radmi sedadiel, kvôli tomu, aby ostal čo najväčší batožinový priestor. Automobilka ešte neoznámila cenovú stratégiu tejto novej verzie.

Od ostatných Land Cruiserov bude Heritage Edition možné ľahko rozoznať. Výrazným prvkom budú 18-palcové zliatinové disky bronzovej farby. Kúsky od BBS však dostali stredovú krytku s logom automobilky, takže výrobca ostáva v utajení.

Zmenou prejde aj predná časť auta. Maska chladiča bude mať zatmavené prvky, rovnako ako hmlovky. Menej chrómu určite nie je na škodu, najmä keď je auto lakované čiernou farbou. Alternatívou je biela Blizzard Pearl. Chróm zmizne aj zo spätných zrkadiel a na poslednom stĺpiku karosérie pribudne označenie modelu.

Toyota Land Cruiser Heritage Edition - séria vznikne pri príležitosti 60 rokov predaja v USAZdroj: Toyota

Toyota pri Heritage Edition odstránila nástupné schodíky a lišty, aby zvýraznila priechodnosť vozidla. Pár zmien zaznamenal aj interiér. Čierne kožené čalúnenie je prešívané bronzovou niťou. Je to jediná možná kombinácia dostupná pre Heritage Editioin. Interiér tiež odlíšia nové rohože špeciálne pre túto sériu.

Keďže bude auto dostupné v USA, tak je jasné, že pod kapotou bude benzínový motor. Agregát V8 s objemom 5,7 litra má výkon 284 kW (385 k) a spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Nie je však Land Cruiser ako Land Cruiser. Aktuálne je na svete dostupných viacero druhov. V Európe je dostupný menší model J15 a tento, s osemvalcom je J200. Ten už na európskom dostupný nie je.

Toyota Land Cruiser Heritage Edition - čierne čalúnenie dostalo broznové prešívanieZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Toyota