Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota Mirai prichádza s novou platformou a univerzálnejším dizajnom

15.10.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota ukázala ďalšiu generáciu vodíkového modelu Mirai. Oproti predchodcovi je nová generácia omnoho menej ukričaná a skôr sa tvári ako elegantné auto. Nekričí až tak veľmi svoju inakosť ako práve predchodca.

  • Tlačiť
  • 0

Nová generácia modelu Mirai má kompletne novú platformu. Od predchádzajúcej s pohonom prednej nápravy sa presunula ku pohonu zadnej nápravy. Aj z toho dôvodu je nový generácia sedanu dlhšia a nižšia.

Štandardne má dvadsaťpalcové zliatinové disky a inšpirácia na dizajn samotného vozidla bol inšpirovaný vozidlami s karosériou kupé. Lak s modrým odtieňom je výsledkom viacvrstvového lakovania.

Toyota Mirai - pripomína štvordverové kupéZdroj: Toyota

Celkom normálne vyzerá aj interiér. Je to spôsobené aj faktom, že napríklad Camry sa posunula do sfér modernejších tvarov. Mirai dostane veľké displeje a volant je úplne bežný bez akýchkoľvek výstrelkov.

O pohonnej sústave zatiaľ automobilka veľa nepovedala. Ale cieľom je dostať dojazd na hodnoty o 30 percent vyššie ako má prvá generácia modelu. Ak by to tak bolo naozaj, tak nová generácia prejde na jednu doplnenie paliva viac ako 600 kilometrov.

Toyota Mirai - interiér má tvary podobné najnovšej generácii modelu CamryZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota, Toyota Mirai

Diskusia (0 reakcií)