Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota RAV4 ako plug-in hybrid prejde až 60 kilometrov na elektrickú energiu

28.11.2019, 11:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota rozširuje ponuku modelu RAV4 o novú verziu s pohonom všetkých kolies a možnosťou nabíjania z elektrickej siete. Aj toto je krok k zníženiu priemerných emisií, vďaka ktorým budú plug-in hybridy vhodnou alternatívou.

  • Tlačiť
  • 0

Nový model príde s názvom Prime a bude tiež najvýkonnejšou a zároveň najúspornejšou verziou modelu. Spaľovaciu časť ústrojenstva predstavuje rovnaký štvorvalec s objemom 2,5 litra ako je v konvenčnom hybride.

Celkovo s novým elektromotorom však ponúka výkon 225 kW (306 k). Na stovku sa plug-in hybrid dokáže dostať v priebehu 6 sekúnd. To znamená, že RAV4 je druhý najlepšie zrýchľujúci model automobilky po Supre.

Toyota RAV4 Plug-in hybrid - kufor sa vraj nemzmenilZdroj: Toyota

Na jedno nabitie batérie dokáže RAV4 Prime prejsť až 60 kilometrov, čo patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Touto hodnotou dokáže prekonať aj plug-in hybrid Prius. Toyota umiestnila batérie pod podlahu kufra, čím zachovala dostatočný objem na batožinu.

V ponuke sa nová verzia objaví v polovici budúceho roka. To znamená teoretickú možnosť o žiadanie dotácie na plug-in hybrid, ktorú by mohlo poskytnúť ministerstvo hospodárstva. Cena totiž nebude dosahovať stanovenú hranicu 50-tisíc eur.

Toyota RAV4 Plug-in hybrid - interiér sa takmer nelíšiZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota, Toyota RAV4

Diskusia (0 reakcií)