Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota rozširuje ponuku úžitkových vozidiel, prichádza Proace City

02.05.2019, 11:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota už dávnejšie predstavila model Proace, ktorý je odvodený od vozidiel s Jumpy a Expert. Rozširovanie spolupráce v segmente úžitkových vozidiel má najnovšie nový prírastok. Prichádza model Proace City s príbuzenskými vzťahmi ku Berlingu a Partneru.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Toyota

Japonská automobilka svojmu modelu vtisla vlastnú prednú časť s charakteristickými črtami. Odlíšenie, teda aspoň z prednej časti, je veľmi jednoduché a na prvý pohľad je jasné, že tento malý úžitkový automobil patrí do portfólia Toyoty.

Model Proace City bude tiež dostupný s dvomi dĺžkami, pri ktorých sa mení aj rázvor. Rozdiel vnútorného priestoru je jeden meter kubický. Menší model má 3,3 metra kubického objem, predĺžená verzia má až 4,3 metra kubického využiteľného priestoru.

Kratšia verzia bude iba ako plechový van, ale dlhšia bude mať možnosť dvoch radov sedadiel. V krátkom Proace City zase môže mať až tri sedadlá v prednom rade, ale o pohodlnosti cestovania v trojici nemôže byť veľmi reč. Vo dvojici však má spolujazdec kráľovsky širokú lavicu sám pre seba.

Toyota Proace City - vzadu sú všetky modely takmer rovnakéZdroj: Toyota

Úžitkové verzie však nebudú jedinými, ktoré v ponuke budú figurovať. Toyota pridá aj verziu Verso, určenú primárne na prepravu osôb. Po vzore už predstavených modelov bude mať aj Proace City v ponuke head-up displej, dvojzónovú klimatizáciu, či navigáciu s 3D budovami.

Ponuku motorov prevezme tiež od už zabehnutých modelov. Na benzínovom poli tak bude súťažiť trojvalec s objemom 1,2 litra. Naftu zase budú hájiť rôzne štádia naladenia 1,5-litrového štvorvalca. Výkonové spektrum je od 55 kW (75 k) až po 96 kW (130 k). Najvýkonnejší motor môže byť kombinovaný aj s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

Toyota Proace City - vpredu môžu byť až tri sedadláZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota

Diskusia (0 reakcií)