Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Už poznáme ceny nového Superbu, začína na 25 870 eurách

17.06.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Česká automobilka Škoda zverejnila ceny svojho modelu, ktorý má šancu zaujať firemné flotily na poli manažérskych áut. Superb, ktorý prešiel faceliftom sa už onedlho začne predávať na slovenskom trhu ako liftback, ale aj ako kombi.

  • Tlačiť
  • 2

Inovovaný model prináša konečne aj LEDkové predné svetlá. Tie nahradia doterajšie bi-xenónové svetlomety s natáčaním. Základnou výbavou však budú až od úrovne Style. V úplnom štandardne Active však bude automatická klimatizácia s dvomi zónami, ale tiež tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Od úrovne Ambition bude mať Superb 17-palcové zliatinové disky, bezkľúčový systém, ale tiež navigačný systém Amundsen, aj keď s menším dotykovým displejom. V ponuke bude aj vrcholná verzia Laurin&Klement.

Základná cena verzie Active s 1,5-litrovým benzínovým motorom TSI so štyrmi valcami je 24 870 eur. Za karosériu kombi je príplatok 1 200 eur. Štandardne bude tento motor dostupný s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorú však je možné nahradiť sedemstupňovým automatom za 2 750 eur.

Základný motor bude mať výkon 110 kW (150 k) a bude disponovať systémom vypínania valcov. V praxi teda časť jázd bude iba na dva valce. Omnoho predávanejší však bude dvojlitrový naftový agregát s rovnakým výkonom, ktorý štartuje na cene 27 670 eur, tiež s výbavou Active a manuálnou prevodovkou. Oproti základnému benzínovému motoru je cena vyššia o 2 800 eur. Ďalších 2 300 eur k nemu stojí automatická dvojspojková prevodovka so siedmimi stupňami.

Škoda Superb - vrcholná výbava Laurin&Klement bude so štvorkolkou a naftovým motorom za 43 660 eurZdroj: Škoda

V ponuke bude aj štvorkolka, ktorá bude kombinovaná buď s výkonnejším TDI dosahujúcim 140 kW (190 k), pričom liftback s výbavou Ambition a týmto ústrojenstvom vyjde 36 460 eur. Benzínová alternatíva bude so štvorkolkou len 2,0 TSI s výkonom 200 kW (272 k), s filtrom pevných častíc, ktorá bude, tiež s výbavou Ambition, stáť 37 420 eur. Verzie s pohonom všetkých kolies budú výhradne s automatickou prevodovkou.

Koncom roka ešte pribudne alternatíva s hybridným pohonom s možnosťou nabíjania z bežnej elektrickej siete.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Škoda, Škoda Superb