Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Európe bude mať Jeep Gladiator naftový šesťvalec

15.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Jeep predstavil očakávaný model, pick-up, ktorý vychádza z legendy menom Wrangler. A miesto označenia len pridaním druhu karosérie mu dal nové meno Gladiator. Okrem domácich končín sa bude tento model predávať aj v Európe.

  • Tlačiť
  • 0

Avšak tu by to zatiaľ stále bez naftového motora nešlo. Automobilka je pripravená aj na toto a úžitkovú verziu terénneho vozidla a pripravila aj takúto verziu. Bude tak alternatívou ku benzínovým agregátom.

Nový naftový motor však nebude prevzatý z Wrangleru. Ten má štvorvalec s objemom 2,2 litra. Gladiator ponúkne trojliter so šiestimi valcami. Miesto 147 kW (200 k) bude mať výkon až 191 kW (260 k) a krútiaci moment až 600 Nm.

Jeep Gladiator - v ponuke sa objaví už onedlhoZdroj: Jeep

Štandardne bude mať Gladiator s naftovým motorom V6 osemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Ak je nutné ťahať ťažký príves, Gladiator s enormným krútiacim momentom je na túto úlohu ideálny.

V predaji bude s tromi úrovňami výbavy, Sport, Overland a Rubicon. Prvé dve výbavy budú mať pohon všetkých kolies Command-Trac 4x4, kým Rubicon príde s Rock-Trac 4x4 s treťou generáciou nápravy Dana 44 vpredu aj vzadu.

Jeep Gladiator - väčšinu interiéru má spoločnú s WrangleromZdroj: Jeep

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Jeep, Jeep Gladiator

Diskusia (0 reakcií)