Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V USA bude väčší Hyundai Santa Fe, bude sa volať Palisade

05.12.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Hyundai Santa Fe je dizajnovo krok úplne novým smerom. Automobilka v tejto triede ešte nič tak odvážne nemala. Väčšiu verziu modelu automobilka predstavila v Los Angeles a odlíši sa celkovo menom, bude sa volať Palisade.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Hyundai

Nový model dosahuje na dĺžku 4,98 metra a z toho rázvor je 2,9 metra. Rázvor je dokonca o 10 centimetrov dlhší ako mal model Grand Santa Fe. To značí, že interiér bude ponúkať dostatok miesta vo všetkých troch radoch.

Veľké SUV má tvary, ktoré ho približujú práve menšiemu Santa Fe, ale zadok je úplne samostatný. Dominujú mu výrazné svetlá lemované bledými pásmi a nárazník s difúzorom a reálnou koncovkou výfuku. Nápis Palisade je roztiahnutý takmer po celej šírke veka batožinového priestoru.

Hyundai Palisade - na dĺžku má takmer 5 metrovZdroj: Hyundai

Vnútro poskytne miesto až ôsmim ľuďom. Usporiadanie sedadiel je 2+3+3. V interiéri si našlo miesto až sedem portov USB a až 16 držiakov na nápoje. Pre každého člena posádky tak vychádzajú dva držiaky. Ku infotainmentu je možné pripojiť až dve zariadenia cez Bluetooth, jedno na streaming audia a druhé na telefonovanie.

Pohon veľkého vozidla zabezpečí 3,8-litrový šesťvalec. Atmosférický agregát má výkon 214 kW (291 k) a krútiaci moment 355 Nm. Je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies HTRAC.

V USA za nový model začne predávať v lete 2019.

Hyundai Palisade - typické znaky nových vozidiel Hyundai sa dajú pozorovať aj tuZdroj: Hyundai

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hyundai

Diskusia (0 reakcií)