Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veľký Lincoln Aviator dostane hybridný pohon s nabíjaním z elektrickej siete

06.12.2018, 16:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

V New Yorku na autosalóne predstavil Lincoln prototyp modelu Aviator. Od prototypu vôbec nie ne ďaleko k sériovej produkcii. Je to vlastne jeden z prvých reálnych kusov. Preto sa netreba čudovať, že sériový model v Los Angeles vyzerá rovnako.

  • Tlačiť
  • 1

Vizážou pripomína Navigator, ale zároveň pôsobí dynamickejšie. Vpredu je výrazná maska, aktuálne prepájajúca modelové rady automobilky. Svetlá sú adaptívne s využitím LEDiek ako zdroja svetla. Rovnaké osvetlujúce prvky sú aj v zadnej časti, kde sú svetlá prepojené vodorovným pásom.

Šéf dizajnu modelu, David Woodhouse o dizajne vyhlásil, že pri návrhu čerpali inšpiráciu v lietajúcich, ale aj plávajúcich strojoch. Nie je presne jasné, čo je z lietadiel a čo z lodí, ale celok vyzerá príjemne.

Určitá inšpirácia si našla cestu aj do interiéru. Konkrétne prístroje pred vodičom sú navrhnuté podľa hodiniek Bell and Ross. Zhodou okolností aj tá využíva inšpiráciu v leteckom priemysle, keď vytvára nové druhy ukazovateľov času. Rovnako ako väčší Navigator, aj Aviator má viac horizontálnych línií na prístrojovej doske, čo ju vizuálne rozširuje.

Lincoln Aviator - stále nie je najväčším SUV v ponuke výrobcuZdroj: Lincoln

Pohonné jednotky budú podľa očakávaní, podobné tým vo väčšom bratovi. Základom bude benzínový trojliter V6 s prepĺňaním a desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Ponúkne výkon 294 kW (400 k) a krútiaci moment až 542 Nm. Pohon všetkých kolies bude za príplatok, štandardne bude Aviator zadokolkou.

Hybridná alternatíva bude vo verzii Grand Touring a ponúkne výkon 331 kW (450 k). Krútiaci moment sa dostane na 810 Nm. Batérie hybridného systému bude možné nabíjať z elektrickej siete.

Lincoln Aviator - tvary interiéru sú podobné ako v NavigatoreZdroj: Lincoln

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Lincoln, Lincoln Aviator