Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen ide v šľapajách Range Roveru, T-Roc bude kabriolet

15.08.2019, 17:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volkswagen prekvapil a ukázal novú verziu stredného crossoveru T-Roc. Je ním dvojdverový kabriolet. Táto kategória nie je novinkou, kedysi s ňou prišiel napríklad Nissan Murano, ktorý zlyhal a nedávno tradíciu kabrio-SUV obnovil Range Rover Evoque. Ten sa tiež podľa informácií nedočká druhej generácie.

  • Tlačiť
  • 2

Nie je to prvoaprílový žart, automobilka naozaj bude kabrio T-Roc vyrábať. Predstaví ho verejnosti na autosalóne vo Frankfurte o necelý mesiac. Otvorenie a zatvorenie strechy špeciálnemu SUV trvá deväť sekúnd v rýchlosti až do 40 kilometrov za hodinu.

T-Roc dostal plátenú strechu, ktorá pripomína systém, s ktorým prišiel ostatný Golf kabriolet. Na rozdiel od päťdverového SUV nebude mať kabriolet T-Roc možnosť pohonu všetkých kolies. Bude mať pohon výhradne prednej nápravy.

Štandardom bude šesťstupňová prevodovka a za príplatok sedemstupňové DSG, ale pre výkonnejší motor. Pod kapotou bude buď litrový trojvalec s výkonom 85 kW (115 k), alebo 1,5-litrový štvorvalec, tiež prepĺňaný, ale s výkonom až 110 kW (150 k).

Volkswagen T-Roc Cabriolet - interiér prináša farbu do vnútraZdroj: Volkswagen

Na výber je štandardný výzor, ale aj verzia R-Line so športovejšími tvarmi. Kvôli tomuto Volkswagen skončil s Eosom a Golfom kabrio, aby mohol pripraviť T-Roc s otvorenou strechou s terénnejším vzhľadom a následne ten vzhľad znova spraviť športovým balíkom R-Line.

Model sa v ponuke objaví v roku 2020, konkrétne na jar, aby zákazníci stihli letnú sezónu bez strechy.

Volkswagen T-Roc Cabriolet - bednička s pitím do kufra vlezieZdroj: Volkswagen

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Volkswagen, Volkswagen T-Roc