Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen inovoval aj obytný model California

07.08.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volkswagen nedávno predstavil novú verziu modelu Multivan s označením T6.1. Postupne sa inovácie dostávajú aj do ostatných verzií modelu. Caravelle už je, Transporter tiež. Posledný v rade bol obytne zameraný model California.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Volkswagen

Zovňajšok sa zmenil hlavne v prednej časti, kde sú úplne nové LED svetlá a kde je najmä široká predná maska. Tá má pripomínať súčasný štýl automobilky, ktorý prezentuje Arteon a Touareg. V ponuke pribudnú nové farebné kombinácie a tiež nové tvary zliatinových diskov.

Ešte dôležitejšími zmenami ako zovňajšok prešli vnútorné priestory, najmä tie pre vodiča. Prístrojová doska je úplne nová s veľkým displejom a modernejším vzhľadom. Pomocou nového displeja je možné ovládať nielen to, čo je v Multivane, ale aj osvetlenie zadnej časti.

Obytná časť sa v zásade nezmenila, tiež ponúka možnosť lôžok, kuchynky a nádrží s vodou. Pozitívom je však nový prvok výbavy, ktorým je ukazovateľ bočného a pozdĺžneho náklonu. Vyrovnanie pri kempovaní tak bude jednoduchšie.

Volkswagen California - na využiteľnosti sa nič nemeníZdroj: Volkswagen

California podobne ako ostatné verzie T6.1 prechádza z hydraulického posilňovača riadenia na elektro-mechanický. To umožní používať viacero asistentov, ktorí neboli pri hydraulickom posilňovači možní. Napríklad pribudne aktívne udržiavanie v pruhu, samozrejme, podľa zvolenej výbavy.

Motory si T6.1 nechá také, aké boli pred faceliftom, a to platí aj pre Californiu. Na výber budú dvojlitrové pohonné jednotky spaľujúce naftu. Vrcholom výkonu bude verzia BiTDI dosahujúca 146 kW (199 k). V ponuke bude ako pohon prednej nápravy, tak pohon všetkých kolies.

Volkswagen California - meranie náklonov pomôže pri vyrovnaní autaZdroj: Volkswagen

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volkswagen

Diskusia (0 reakcií)