Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen Passat má najdlhší dojazd

14.05.2012, 13:30 | jmr | © 2012 News and Media Holding

Svetový rekord odobral sám sebe

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Volkswagen

Volkswagen Passat 1,6 TDI BlueMotion držal do nedávna rekord v dojazde na jednu nádrž paliva. V Európe prešiel na jedno natankovanie 2458,8 kilometra. Vynikajúci výsledok však porazil rovnaký model od rovnakého výrobcu s iným motorom a na inom kontinente.

Severná Amerika a hlavne USA s dlhými rovnými cestami je na stanovovanie rekordu dojazdu lepšie ako Európa. Nečudo, že rekordná trasa viedla z Houstonu v Texase do Sterligu vo Virginii. Jazdci v rekordnom aute si dôkladne vybrali trasu, ktorá má malú premávku, málo zákrut a neobsahuje veľké prevýšenia.

Celá jazda trvala tri dni. Od tretieho mája do piateho mája išli manželia John a Helen Taylorovci, považovaní za expertov na dojazd, 14 hodín každý deň. Celkovú vzdialenosť 2616,9 kilometra prešli priemernou rýchlosťou približne 62 kilometrov za hodinu.

Auto použité na prekonanie rekordu bol znova Volkswagen Passat, ale tentoraz americká verzia SE TDI Clean Diesel. Tá má pod kapotou dvojlitrové TDI s výkonom 103 kW (140 k). Celkový priemer spotreby sa ustálil na extrémnej hodnote 2,8 litra nafty na sto kilometrov.

John a Helen necestovali naľahko bez batožiny. V kufri mali reálnych 54,4 kilogramu vecí. Po natankovaní do plna im nádrž zalepili príslušníci policajného zboru v Houstone.

„Sme šťastní, že sme zlomili rekord vo vzdialenosti prejdenej ne jedinú nádrž paliva. Passat TDI bol ideálnym kandidátom pre túto úlohu. Ponúka veľa priestoru, ale aj napriek tomu je dostatočne hospodárny, aby nám pomohol dosiahnuť stanovený cieľ,“ povedal John Taylor.

Foto –Volkswagen

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Volkswagen