Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen Passat oslávil 30, ale miliónov

10.04.2019, 18:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volkswagen razí cestu minimálnych zmien názvov. Aj preto sa umiestňuje na prvých priečkach celkovej historickej predajnosti. Golf okupuje popredné priečky, do karát mu lezie len Toyota s Corollou. Najnovšie sa ku prvenstvu hlási aj Passat.

  • Tlačiť
  • 0

Passat sa s 30-miliónmi kusov stal najpredávanejším vozidlom strednej triedy v histórii automobilizmu. Nie je to výlučne o aktuálnej generácii, ale o všetkých, ktoré nosili a nosia toto meno. Logicky sem spadá aj najnovší facelift obľúbeného modelu.

Rekordér v triede sa tak dostal už pred Beetle, ale zároveň ostáva, zatiaľ, v tieni Golfu. Jubilejný kus vyšiel z výrobej haly ako verzia GTE, čo znamená plug-in hybrid s benzínovým spaľovacím motorom. Je odetý do Pyrite Silver metalízy.

Samotná produkcia Passatu sa začala v roku 1973, konkrétne 14. mája. Nahradil vtedy model 1600 a presunul motor do prednej časti. Model 1600 mal motor vzadu a pohon zadnej nápravy. Aktuálne je na trhu verzia s označením B8, čo však znamená šiestu generáciu modelu, keďže Volkswagen označoval aj facelifty vyšším číslom, v niektorých prípadoch.

Passat GTE s hybridnou technológiou, aj jubilejný kus, poháňa kombinácia spaľovacieho benzínového motora 1,4 TSI a elektromotora. Celkový výkon je 160 kW (218 k) a na jedno nabitie dokáže prejsť až 55 kilometrov, podľa normy WLTP, čo je približne 70 kilometrov podľa NEDC. Na to využíva 13,3 kWh batériu. Plné nabitie trvá nabíjačkou vstavanou v aute 4 hodiny.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volkswagen, Volkswagen Passat

Diskusia (0 reakcií)