Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen s konceptom mikrobusu mieri medzi autonómne vozidlá

17.01.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Volkswagen svet zásobuje, okrem čistých naftových motorov, aj konceptami, ktoré majú pripomínať T1 a T2 Transporter. Najnovší, nazvaný I.D. Buzz využíva všetko, čo sa v súčasnosti v aute dá použiť. Podľa prístupu automobilky však zostane len pri koncepte.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

cpi

Nový koncept výrazne pripomína najmä prvú generáciu Transportera. Vidno to na línii oddeľujúcej dve farby karosérie. Žltá je kombinovaná s striebornou a v prednej časti prechádza spod okien až k nárazníku, teda presne ako to mala T1.

Prednú časť ozváštňuje aj schované logo, viditeľné pri rozsvietení LEDiek. Rovnaké prevedenie majú aj hlavné svetlá. LEDkami svietia aj zadné reflektory. Sú úzke a napojené na deliacu líniu medzi farbami. Koncept stojí na sivých diskoch s priemerom 22 palcov.

Transporter T1 majú pripomínať aj tri výduchy na poslednom stĺpiku karosérie.  Vnútro ponúka miesto pre osem ľudí. Po aktivovaní autonómnej jazdy sa z I.D. Buzz stane kváder pre osem pasažierov. V momente aktivácie autonómneho systému sa schová volant do prístrojovej dosky, aby vytvoril viac miesta.

Kvôli atmosfére má koncept vnútri drevenú podlahu a samozrejme nepriame LED osvetlenie. Krátke previsy a dlhý rázvor sú dôvodom, prečo je vnútri naozaj veľa miesta. Zaujímavé sú aj vychytávky ako head-up displej s rozšírenou realitou, bočné kamery, volant s dotykovými prvkami a odnímateľný tablet medzi sedadlami.

Volkswagen I D Buzz - pri autonómnej jazde sa volant schová do prístrojovej doskyZdroj: Volkswagen

Koncept poháňajú dva elektromotory s celkovým výkonom 275 kW (374 k). Mikrobus s ním dokáže zvládnuť stovku za menej ako 5 sekúnd a maximum je obmedzené na 160 km/h. Balík batérií s kapacitou 111 kWh vraj stačí, podľa cyklu NEDC, na dojazd 600 kilometrov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cpi

Diskusia (0 reakcií)