Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen vyrobil už milión Touaregov

02.08.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volkswagen vo fabrike v Bratislave vyrobil Touareg s poradovým číslom milión. A to znamená, okrem reálneho počtu na cestách, aj nutnosť špeciálnej série, ktorá pripomenie toto jubileum. Volkswagen zvolil veľmi jednoduché označenie One Million.

  • Tlačiť
  • 1

Miliónovú sériu Touaregu ozvláštni možnosť vybrať nový odtieň karosérie, béžovú Sachura. Na výber bude aj z rôznych diskov. V základe bude mať 20-palcové disky, za príplatok ešte o palec viac. Ich dizajn bude na špeciálnej sérii debutovať.

Aby bol takýto Touareg ešte viac odlíšený od ostatných, dostane zadné svetla s výraznejším zatmavením. Logo One Million sa objaví na stĺpiku medzi dverami, čo ešte viac odlíši túto obmedzenú sériu.

Rozdielom bude aj lesklý čierny difúzor. Čiernou sú lakované aj niektoré ďalšie prvky karosérie ako rozšírenia blatníkov. Pre One Million bude v ponuke aj balík doplnkov R-line Black Style.

Volkswagen Touareg One Million - logo je na druhom stĺpikuZdroj: Volkswagen

Interiér špeciality bude mať kožené sedadlá s olivovými lístkami a hnedým prešívaním. Rovnaké prvky budú viditeľné aj na volante a hlavici riadiacej páky. Kožou je potiahnutý aj samotný kľúč k autu. To nie je v automobilovom priemysle novinka, Volvo ponúka takýto kľuč už dlhšie.

Touareg One Million bude mať s trojlitrom V6 TDI a výkonom 210 kW (286 k) cenu 80 880 eur.

Volkswagen Touareg One Million - kľúč je potiahnutý kožouZdroj: Volkswagen

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Volkswagen, Volkswagen Touareg